Maxus Euniq6
Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6 Maxus Euniq6

Հիմնական բնութագրեր

Գինը Եվրոպայում վաճառքի մեկնարկի պահին
€34 200
Մարտկոց
70 kWh
Իրական ընթացքի պաշար
202-ից 411 կմ միջակայքում
Սպառում
249 Wh/կմ
Քարշակ
Առջևի քարշակ
Արագ լիցքավորում
80 kW
Արագացում
10.5 s
Համեմատեք այս տարբերակը այլ EV մոդելների հետ ըստ ընթացքի պաշարի, մարտկոցի, լիցքավորման, արտադրողականության և այլ ցուցանիշների։

Շահագործման ծախսեր

Բացել ամբողջական հաշվիչը
Տարեկան վազք12 000 կմ
Ուղևորության երկարությունը300 կմ
Տնային էլեկտրաէներգիայի գին48 ֏/kWh
Տնային լիցքավորման բաժին85%
Վառելիքի գին480 ֏/լ

Լիցքավորման արժեք

ամսական
14 621 ֏
տարեկան
175 458 ֏
100 կմ-ի համար
1 462 ֏
տանը ամբողջական լիցքավորում
3 696 ֏

Ներառյալ մոտ 10% լիցքավորման կորուստ

Ուղևորության արժեք · 300 կմ

օգտագործված էներգիա
81,3 kWh
արժեք (EV)
6 758 ֏
լիցքավորման կանգառներ
1
Խնայողություն այս ուղևորության համար՝ ներքին այրման շարժիչով մեքենայի համեմատ
5 338 ֏

Ներքին այրման շարժիչով մեքենայի համեմատ Maxus D60 1.5 Turbo 169 Փոխել մոդելը

տարեկան խնայողություն
308 382 ֏
5 տարվա ընթացքում
1 541 910 ֏
EV 100 կմ-ի համար
1 462 ֏
մրցակից 100 կմ-ի համար
4 032 ֏
Բացել ամբողջական հաշվիչը

Իրական ընթացքի պաշար

202-ից 411 կմ միջակայքում
Քաղաքային վարում – ցուրտ եղանակ276 կմ
Մայրուղային վարում – ցուրտ եղանակ202 կմ
Խառը վարում – ցուրտ եղանակ238 կմ
Քաղաքային վարում – մեղմ եղանակ411 կմ
Մայրուղային վարում – մեղմ եղանակ258 կմ
Խառը վարում – մեղմ եղանակ322 կմ

Ընթացքի պաշարը չափվում է տարբեր պայմաններում. ցուրտ եղանակ = -10 °C՝ ջեռուցմամբ։ Մեղմ եղանակ = 23 °C՝ կլիմատ-կոնտրոլով։ Մայրուղի = հաստատուն 110 կմ/ժ։ Իրական ընթացքի պաշարը կախված է արագությունից, վարելու ոճից, եղանակից և երթուղուց։

Հարմարություն երկար ճանապարհների համար

1.5 / 5
Առաջին հատված204 կմ
Մինչև լիցքավորման կանգառի հեռավորություն0 կմ
Երկրորդ հատված65 կմ
Ընդհանուր հեռավորություն269 կմ
Առաջին հատվածի ժամանակ1 ժ 51 րոպե
Լիցքավորման ժամանակ15 րոպե
Երկրորդ հատվածի ժամանակ35 րոպե
Ընդհանուր ժամանակ2 ժ 41 րոպե

Սեղմեք այստեղ ամբողջական վերլուծության համար .

Երկար ճանապարհների համար հարմարությունը 5-աստղանի գնահատական է, որը ցույց է տալիս, թե որքան լավ է մեքենան համապատասխանում երկար ուղևորություններին։ Գնահատումը հիմնված է մեկ կանգառով ընթացքի պաշարի վրա՝ այն ընդհանուր հեռավորության վրա, որը մեքենան կարող է անցնել մեկ 15-րոպեանոց լիցքավորման կանգառով։

Մարտկոց

Նոմինալ տարողություն72.5 kWh
Մարտկոցի տեսակԼիթիում-իոնային
Բջիջների քանակՏվյալներ չկան
Ճարտարապետություն400 V
Երաշխիքային ժամկետ8 տարի
Երաշխիքային վազք200,000 կմ
Օգտագործելի տարողություն70.0 kWh
Կաթոդի նյութNCM
Փաթեթի կոնֆիգուրացիաՏվյալներ չկան
Նոմինալ լարումՏվյալներ չկան
ՁևաչափՏվյալներ չկան
Անուն / հղումՏվյալներ չկան

Լիցքավորում

Տուն / նշանակման վայր

Լիցքավորման պորտ—
Պորտի տեղակայում—
Լիցքավորման հզորություն7.2 kW AC
Լիցքավորման ժամանակ (0->281 km) 11 ժ 30 րոպե
Լիցքավորման արագություն24 կմ/ժ

Արագ լիցքավորում

Լիցքավորման պորտ—
Պորտի տեղակայում—
Առավելագույն լիցքավորման հզորություն80 kW DC
Լիցքավորման հզորություն (10–80%)72 kW DC
Լիցքավորման ժամանակ (28->225 km) 43 րոպե
Լիցքավորման արագություն270 կմ/ժ
Autocharge-ը աջակցվում էՈչ

Plug & Charge

Plug & Charge-ը աջակցվում էՏվյալներ չկան
Աջակցվող արձանագրություն—

Մարտկոցի նախապատրաստում

Նախապատրաստումը հնարավոր էՈչ
Ավտոմատ նախապատրաստում նավիգացիայի միջոցով—

Արտադրողականություն

Արագացում 0–100 կմ/ժ10.5 վ
Առավելագույն արագություն160 կմ/ժ
Էլեկտրական ընթացքի պաշար322 կմ
Ընդհանուր հզորություն130 kW
Ընդհանուր ոլորող մոմենտ310 Nm
Քարշային համակարգԱռջևի քարշակ

Երկկողմանի լիցքավորում (V2X / BPT)

V2L գործառույթ

V2L-ը աջակցվում էՈչ
Արտաքին վարդակներ—
Առավելագույն ելքային հզորություն—
Ներքին վարդակներ—

V2H գործառույթ

V2H-ը AC-ով աջակցվում էՈչ
V2H-ը DC-ով աջակցվում էՈչ
Առավելագույն ելքային հզորություն AC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն DC-ով—

V2G գործառույթ

V2G-ը AC-ով աջակցվում էՈչ
V2G-ը DC-ով աջակցվում էՈչ
Առավելագույն ելքային հզորություն AC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն DC-ով—

Էներգիայի սպառում

EVDB իրական ընթացքի պաշար

Ընթացքի պաշար281 կմ
CO₂ արտանետումներ0 գ/կմ
Իրական սպառում249 Wh/կմ
Իրական վառելիքային համարժեք2.8 լ/100 կմ

WLTP արժեքներ

Ընթացքի պաշար345 կմ
CO₂ արտանետումներ0 գ/կմ
Պաշտոնական սպառում210 Wh/կմ
Պաշտոնական վառելիքային համարժեք—
Իրական սպառում182 Wh/կմ
Իրական վառելիքային համարժեք—

«Պաշտոնական» = արտադրողի հրապարակած պաշտոնական ցուցանիշներ։ Պաշտոնական սպառումը և վառելիքային համարժեքը ներառում են լիցքավորման կորուստները։
«Իրական» = մարտկոցից հաշվարկված էներգիայի օգտագործում շարժման և բորտային համակարգերի համար։

Իրական էներգիայի սպառում

170-ից 347 Wh/կմ միջակայքում
Քաղաքային վարում – ցուրտ եղանակ200 Wh/կմ
Մայրուղային վարում – ցուրտ եղանակ347 Wh/կմ
Խառը վարում – ցուրտ եղանակ294 Wh/կմ
Քաղաքային վարում – մեղմ եղանակ170 Wh/կմ
Մայրուղային վարում – մեղմ եղանակ271 Wh/կմ
Խառը վարում – մեղմ եղանակ217 Wh/կմ

Իրական սպառման ցուցում տարբեր պայմաններում։ Ցուրտ եղանակը հիմնված է -10 °C-ի և ջեռուցման օգտագործման վրա։ Մեղմ եղանակը հիմնված է 23 °C-ի և կլիմատ-կոնտրոլի բեռի բացակայության վրա։ Մայրուղային ցուցանիշները ենթադրում են հաստատուն 110 կմ/ժ արագություն։ Իրական սպառումը կախված է արագությունից, վարելու ոճից, եղանակից և երթուղու պայմաններից։

Չափեր և քաշ

Երկարություն4735 մմ
Լայնություն1860 մմ
Լայնություն հայելիներովՏվյալներ չկան
Բարձրություն1736 մմ
Անիվային բազա2760 մմ
Սեփական զանգված1885 կգ
Լիակշիռ զանգված2285 կգ
Առավելագույն օգտակար բեռ325 կգ
Բեռնատարածքի ծավալ754 լ
Առավելագույն բեռնատարածքի ծավալ1396 լ
Առջևի բեռնախցիկ0 լ
Տանիքի բեռ—
Քարշակման կեռիկը հնարավոր էԱյո
Քարշակում առանց արգելակների750 կգ
Քարշակում արգելակներով750 կգ
Առավելագույն ուղղահայաց բեռ75 կգ

Այլ

Նստատեղեր5 նստատեղ
Isofix—
Շրջադարձի շրջան11.4 մ
Պլատֆորմ—
Հատուկ EV պլատֆորմ—
Թափքի տեսակSUV
ՍեգմենտC - Միջին
Տանիքի ռելսերԱյո
Ջերմային պոմպՈչ
Ջերմային պոմպը որպես ստանդարտ սարքավորումՈչ

Տնային և նշանակման վայրի լիցքավորում (0 → 100 %)

Լիցքավորումը կարող է կատարվել սովորական պատի վարդակից կամ հատուկ լիցքավորման կայանից։ Հանրային AC լիցքավորումը միշտ կատարվում է լիցքավորման կայանի միջոցով։ Մեքենայի լիցքավորման արագությունը կախված է լիցքավորման սարքավորումից, մալուխից, միակցիչից և մեքենայի բորտային լիցքավորիչի հնարավորությունից։ Ստորև բերված աղյուսակը ցույց է տալիս Maxus Euniq6-ի հասանելի լիցքավորման տարբերակները դատարկից մինչև լի մարտկոց։

Նորվեգիա

Նորվեգիայում օգտագործվում են ինչպես միաֆազ, այնպես էլ եռաֆազ AC միացումներ, իսկ եռաֆազ լիցքավորումը տարածված է մասնավոր և հանրային լիցքավորման կետերում։ Ստորև բերված աղյուսակում նշված են Maxus Euniq6-ի հնարավոր լիցքավորման տարբերակները, սակայն հասանելիությունը կարող է տարբեր լինել ըստ օպերատորի, տեղադրման և տարածաշրջանի։

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Maxus Euniq6 (2022-2023)-ի AC լիցքավորման պորտ - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Լիցքավորման կետ Առավելագույն հզորություն Հզորություն Ժամանակ Արագություն
Պատի վարդակ (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 36 ժ 8 կմ/ժ
1-ֆազ 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 22 ժ 30 րոպե 13 կմ/ժ
1-ֆազ 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.2 kW † 11 ժ 30 րոպե 24 կմ/ժ
3-ֆազ 16A (11 kW) 400V / 3x16A 7.2 kW † 11 ժ 30 րոպե 24 կմ/ժ
3-ֆազ 32A (22 kW) 400V / 3x32A 7.2 kW † 11 ժ 30 րոպե 24 կմ/ժ

† = սահմանափակված է բորտային լիցքավորիչով. մեքենան չի կարող դրանից արագ լիցքավորվել։

Արագ լիցքավորում (10 → 80 %)

Արագ լիցքավորումը օգտագործվում է երկար ճանապարհների և կարճ լիցքավորման կանգառների համար։ Իրական արագությունը կախված է լիցքավորիչի հզորությունից, մարտկոցի ջերմաստիճանից, լիցքավորման մակարդակից, մարտկոցի նախապատրաստումից և մեքենայի լիցքավորման կորից։ Ստորև բերված աղյուսակը ցույց է տալիս Maxus Euniq6-ի տիպիկ 10–80 % արագ լիցքավորման տարբերակները, երբ տվյալները հասանելի են։

Combined Charging System (CCS Combo 2)
Maxus Euniq6 (2022-2023)-ի DC լիցքավորման պորտ - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Լիցքավորման կետ Առավելագույն հզորություն Միջին հզորություն Ժամանակ Արագություն
CCS (50 kW DC) 50 kW 49 kW † 60 րոպե 180 կմ/ժ
CCS (75 kW DC) 75 kW 69 kW † 45 րոպե 250 կմ/ժ
CCS (100 kW DC) 80 kW † 72 kW † 43 րոպե 270 կմ/ժ
CCS (150 kW DC) 80 kW † 72 kW † 43 րոպե 270 կմ/ժ
CCS (175 kW DC) 80 kW † 72 kW † 43 րոպե 270 կմ/ժ
CCS (250 kW DC) 80 kW † 72 kW † 43 րոպե 270 կմ/ժ
CCS (350 kW DC) 80 kW † 72 kW † 43 րոպե 270 կմ/ժ

† = սահմանափակված է մեքենայի առավելագույն DC լիցքավորման հնարավորությամբ։

Հարմարություն երկար ճանապարհների համար

Երկար ճանապարհների համար հարմարությունը չի որոշվում միայն ընթացքի պաշարով։ Լիցքավորման արագությունը գրեթե նույնքան կարևոր է։ Մարտկոցի տարողությունը, արդյունավետությունը և արագ լիցքավորման արտադրողականությունը միասին որոշում են, թե որքան օգտակար է էլեկտրական մեքենան երկար ուղևորությունների ժամանակ։

Մեքենաները համեմատելը հեշտացնելու համար Elbil RADAR-ը օգտագործում է մեթոդ, որը կոչվում է մեկ կանգառով ընթացքի պաշար։ Այն համադրում է ընթացքի պաշարը և լիցքավորման արտադրողականությունը և գնահատում է, թե որքան հեռու կարող է մեքենան գնալ մեկ 15-րոպեանոց լիցքավորման կանգառով։ Արդյունքը վերածվում է 0–5 աստղանի գնահատականի։

Maxus Euniq6
1.5 / 5
0
1
2
3
4
5
232 km
2 ժ 7 րոպե
15 րոպե
74 km
40 րոպե
204 km
1 ժ 51 րոպե
15 րոպե
65 km
35 րոպե
269 km (2 ժ 41 րոպե)
182 km
1 ժ 39 րոպե
15 րոպե
58 km
31 րոպե
240 km (2 ժ 25 րոպե)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Մեղմ եղանակ
306 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար
Միջին պայմաններ
269 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար
Ցուրտ եղանակ
240 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար

© 2026 Elbil RADAR. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են։

Այս կայքի ամբողջ բովանդակությունը պաշտպանված է հեղինակային իրավունքով։ Օգտագործումը թույլատրվում է միայն աղբյուրին հստակ և ակտիվ հղում տալու դեպքում։

Elbil RADAR-ի մասին · Կապ