Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh
Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh

Belangrijkste specificaties

Prijs bij Europese marktintroductie
€19 990
Accu
27.5 kWh
Praktijkactieradius
tussen 130 en 285 km
Verbruik
149 Wh/km
Aandrijving
Voorwielaandrijving
Snelladen
50 kW
Acceleratie
12.1 s
Vergelijk deze versie met andere elektrische modellen op actieradius, accu, laden, prestaties en meer.
Jaarkilometrage11.000 km
Ritafstand300 km
Stroomprijs thuis€ 0,32/kWh
Aandeel thuisladen85%
Brandstofprijs€ 1,95/l

Laadkosten

per maand
€ 46,02
per jaar
€ 552
per 100 km
€ 5,02
volledig thuis opladen
€ 9,68

Incl. geschat laadverlies van 10%

Kosten van de rit · 300 km

energieverbruik
48,6 kWh
kosten (EV)
€ 24,23
laadstops
2
Besparing op deze rit t.o.v. een auto met verbrandingsmotor
€ 9,7

Vergeleken met een auto met verbrandingsmotor Renault Twingo TCe 90 Model wijzigen

besparing per jaar
€ 692
over 5 jaar
€ 3.460
EV per 100 km
€ 5,02
concurrent per 100 km
€ 11,31
Volledige calculator openen

Praktijkactieradius

tussen 130 en 285 km
Stadsverkeer – koud weer180 km
Snelweg – koud weer130 km
Gemengd rijden – koud weer155 km
Stadsverkeer – mild weer285 km
Snelweg – mild weer170 km
Gemengd rijden – mild weer215 km

De actieradius wordt gemeten onder verschillende omstandigheden: koud weer = -10 °C met verwarming. Mild weer = 23 °C met klimaatregeling. Snelweg = constante snelheid van 110 km/h. De praktijkactieradius varieert afhankelijk van snelheid, rijstijl, weer en route.

Geschiktheid voor lange ritten

0 / 5
Eerste etappe132 km
Afstand tot laadstop0 km
Tweede etappe60 km
Totale afstand193 km
Tijd eerste etappe1 u 12 min
Laadtijd15 min
Tijd tweede etappe33 min
Totale tijd2 u 0 min

Bekijk de volledige analyse .

Geschiktheid voor lange ritten is een 5-sterrenbeoordeling die aangeeft hoe goed het voertuig geschikt is voor lange reizen. De beoordeling is gebaseerd op de actieradius met één stop: de totale afstand die het voertuig kan afleggen met één laadstop van 15 minuten.

Accu

Nominale capaciteit29.0 kWh
AccutypeLithium-ion
Aantal cellenGeen gegevens
Architectuur400 V
Garantieperiode8 jaar
Garantie-kilometrage160,000 km
Bruikbare capaciteit27.5 kWh
KathodemateriaalLFP
AccupakketconfiguratieGeen gegevens
Nominale spanningGeen gegevens
VormfactorPouch
Naam / referentieGeen gegevens

Laden

Thuis / op bestemming

LaadpoortType 2
Locatie laadpoortRechterzijde - voor
Laadvermogen6.6 kW AC
Laadtijd (0->185 km) 5 u
Laadsnelheid38 km/h

Snelladen

LaadpoortCCS
Locatie laadpoortRechterzijde - voor
Maximaal laadvermogen50 kW DC
Laadvermogen (10–80%)40 kW DC
Laadtijd —
Laadsnelheid250 km/h
Autocharge ondersteundGeen gegevens

Plug & Charge

Plug & Charge ondersteundGeen gegevens
Ondersteund protocolGeen gegevens

Accupreconditionering

Preconditionering mogelijkJa
Automatische preconditionering via navigatieJa

Prestaties

Acceleratie 0–100 km/h12.1 s
Topsnelheid130 km/h
Elektrische actieradius185 km
Totaal vermogen60 kW (82 pk)
Totaal koppel175 Nm
AandrijflijnVoorwielaandrijving

Bidirectioneel laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L ondersteundJa
Buitenstopcontact(en)Niet van toepassing
Maximaal uitgangsvermogen3.7 kW AC
Binnenstopcontact(en)Niet van toepassing

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC ondersteundJa
V2H via DC ondersteundNee
Maximaal uitgangsvermogen via AC—
Maximaal uitgangsvermogen via DC—
Maximaal uitgangsvermogenGeen gegevens

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC ondersteundJa
V2G via DC ondersteundNee
Maximaal uitgangsvermogen via AC—
Maximaal uitgangsvermogen via DC—
Maximaal uitgangsvermogenGeen gegevens

Energieverbruik

EVDB-praktijkactieradius

Actieradius185 km
CO₂-uitstoot0 g/km
Praktijkverbruik149 Wh/km
Reëel brandstofequivalent1.7 l/100 km

WLTP-waarden (TEL – laagste gewicht)

Actieradius263 km
CO₂-uitstoot0 g/km
Opgegeven verbruik122 Wh/km
Opgegeven brandstofequivalent1.4 l/100 km
Praktijkverbruik105 Wh/km
Reëel brandstofequivalent1.2 l/100 km

WLTP-waarden (TEH – hoogste gewicht)

Actieradius251 km
CO₂-uitstoot0 g/km
Opgegeven verbruik136 Wh/km
Opgegeven brandstofequivalent1.5 l/100 km
Praktijkverbruik110 Wh/km
Reëel brandstofequivalent1.2 l/100 km

TEL = Test Energy Low
TEH = Test Energy High
“Opgegeven” = officiële cijfers gepubliceerd door de fabrikant. Opgegeven verbruik en brandstofequivalent omvatten laadverliezen.
“Reëel” = berekend energiegebruik uit de batterij voor aandrijving en boordsystemen.

Praktijkverbruik energie

tussen 96 en 212 Wh/km
Stadsverkeer – koud weer153 Wh/km
Snelweg – koud weer212 Wh/km
Gemengd rijden – koud weer177 Wh/km
Stadsverkeer – mild weer96 Wh/km
Snelweg – mild weer162 Wh/km
Gemengd rijden – mild weer128 Wh/km

Indicatie van reëel verbruik onder verschillende omstandigheden. Koud weer is gebaseerd op -10 °C en gebruik van verwarming. Mild weer is gebaseerd op 23 °C zonder belasting door klimaatregeling. Snelwegcijfers gaan uit van een constante snelheid van 110 km/h. Het werkelijke verbruik varieert afhankelijk van snelheid, rijstijl, weer en routeomstandigheden.

Afmetingen en gewicht

Lengte3789 mm
Breedte1720 mm
Breedte met spiegelsGeen gegevens
Hoogte1491 mm
Wielbasis2493 mm
Leeggewicht1275 kg
Toegestane maximummassa1595 kg
Maximaal laadvermogen395 kg
Bagageruimte360 l
Maximale laadruimte1000 l
Frunk0 l
Daklast0 kg
Trekhaak mogelijkNee
Ongeremd trekgewicht0 kg
Geremd trekgewicht0 kg
Maximale kogeldruk0 kg

Diversen

Zitplaatsen4 zitplaatsen
IsofixJa, 2 zitplaatsen
DraaicirkelGeen gegevens
PlatformAmpR Small
Speciaal platform voor elektrische auto’sJa
CarrosserievormHatchback
SegmentA - Mini
DakrailsNee
WarmtepompNee
Warmtepomp als standaarduitrustingNiet van toepassing

Thuis- en bestemmingsladen (0 → 100%)

Laden kan via een gewoon stopcontact of via een speciale laadpaal. Publiek AC-laden gebeurt altijd via een laadpaal. Hoe snel de auto kan laden hangt af van de laadapparatuur, kabel, connector en het laadvermogen van de boordlader. De onderstaande tabel toont de beschikbare laadopties voor Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh, van lege tot volle accu.

Noorwegen

In Noorwegen worden zowel eenfasige als driefasige AC-aansluitingen gebruikt, terwijl driefasig laden gebruikelijk is bij private en publieke laadpunten. De onderstaande tabel toont de mogelijke laadopties voor Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh, maar de beschikbaarheid kan variëren per laadoperator, installatie en regio.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
AC-laadpoort voor Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh (2025-2026) - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Laadpunt Max. vermogen Vermogen Tijd Laadsnelheid
Standard 6.6 kW Boordlader
Stopcontact (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 14 u 15 min 13 km/u
1-fase 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 8 u 45 min 21 km/u
1-fase 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 5 u 37 km/u
3-fase 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 8 u 45 min 21 km/u
3-fase 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 5 u 37 km/u
Optioneel 11.0kW Boordlader *
Stopcontact (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 14 u 15 min 13 km/u
1-fase 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 8 u 45 min 21 km/u
1-fase 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 4 u 30 min 41 km/u
3-fase 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 3 u 62 km/u
3-fase 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 3 u 62 km/u

† = Beperkt door de boordlader; het voertuig kan niet sneller laden dan dit.

Snelladen (10 → 80%)

Snelladen wordt gebruikt voor langere ritten en korte laadstops. De werkelijke snelheid hangt af van het laadvermogen, de batterijtemperatuur, de laadstatus, batterijvoorverwarming en de laadcurve van het voertuig. De onderstaande tabel toont typische 10–80%-snellaadopties voor Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh waar gegevens beschikbaar zijn.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
DC-laadpoort voor Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh (2025-2026) - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Laadpunt Max. vermogen Gem. vermogen Tijd Laadsnelheid
CCS (50 kW DC) 50 kW 40 kW † 30 min 250 km/u
CCS (150 kW DC) 50 kW † 40 kW † 30 min 250 km/u
CCS (350 kW DC) 50 kW † 40 kW † 30 min 250 km/u
CCS (500 kW DC) 50 kW † 40 kW † 30 min 250 km/u

† = Beperkt door de maximale DC-laadcapaciteit van het voertuig.

Geschiktheid voor lange ritten

Geschiktheid voor lange ritten wordt niet alleen bepaald door actieradius. Laadsnelheid is bijna net zo belangrijk. Batterijcapaciteit, efficiëntie en snellaadprestaties bepalen samen hoe bruikbaar een elektrisch voertuig is op langere ritten.

Om voertuigen makkelijker te vergelijken gebruikt Elbil RADAR een methode genaamd “1-stop-actieradius”. Die combineert rijbereik en laadprestaties en schat hoe ver het voertuig kan rijden met één laadstop van 15 minuten. Het resultaat wordt omgezet in een beoordeling van 0 tot 5 sterren.

Renault Twingo E-Tech 27.5 kWh
0 / 5
0
1
2
3
4
5
153 km
1 u 23 min
15 min
69 km
38 min
132 km
1 u 12 min
15 min
60 km
33 min
193 km (2 u 0 min)
117 km
1 u 4 min
15 min
53 km
29 min
170 km (1 u 48 min)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Mild weer
222 km 1-stop-actieradius
Gemiddelde omstandigheden
193 km 1-stop-actieradius
Koud weer
170 km 1-stop-actieradius

© 2026 Elbil RADAR. Alle rechten voorbehouden.

Alle inhoud op deze website is auteursrechtelijk beschermd. Gebruik is alleen toegestaan met een duidelijke en actieve link terug naar de bron.

Over Elbil RADAR · Contact