MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25)
MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25)

Ključni podatki

Cena ob uvedbi na evropski trg
€34 990
Baterija
50.8 kWh
Realni doseg
med 210 in 445 km
Poraba
169 Wh/km
Pogon
Zadnji pogon
Hitro polnjenje
87 kW
Pospešek
7.7 s
Primerjaj to različico z drugimi električnimi modeli po dosegu, bateriji, polnjenju, zmogljivosti in drugih parametrih.
Letna kilometrina12.000 km
Dolžina poti300 km
Cena električne energije doma0,18 €/kWh
Delež domačega polnjenja85 %
Cena goriva1,5 €/l

Strošek polnjenja

na mesec
34,66 €
na leto
416 €
na 100 km
3,47 €
polno polnjenje doma
10,06 €

Vkl. ocenjeno 10 % izgubo pri polnjenju

Strošek poti · 300 km

porabljena energija
55,5 kWh
strošek (EV)
14,72 €
postanki za polnjenje
1
Prihranek na tem potovanju v primerjavi z avtom z motorjem z notranjim zgorevanjem
13,63 €

V primerjavi z avtom z motorjem z notranjim zgorevanjem Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150 MHEV Zamenjaj model

prihranek na leto
718 €
v 5 letih
3.588 €
Električni avtomobil na 100 km
3,47 €
tekmec na 100 km
9,45 €
Odpri celoten kalkulator

Realni doseg

med 210 in 445 km
Mestna vožnja – hladno vreme295 km
Avtocesta – hladno vreme210 km
Mešana vožnja – hladno vreme250 km
Mestna vožnja – milo vreme445 km
Avtocesta – milo vreme275 km
Mešana vožnja – milo vreme345 km

Doseg se meri v različnih pogojih: hladno vreme = -10 °C z ogrevanjem. Zmerno vreme = 23 °C s klimatsko napravo. Avtocesta = stalna hitrost 110 km/h. Dejanski doseg se razlikuje glede na hitrost, način vožnje, vreme in pot.

Primernost za dolge poti

1.5 / 5
Prvi odsek214 km
Razdalja do postanka za polnjenje0 km
Drugi odsek90 km
Skupna razdalja304 km
Čas prvega odseka1 h 57 min
Čas polnjenja15 min
Čas drugega odseka49 min
Skupni čas3 h 1 min

Klikni tukaj za celotno analizo .

Primernost za dolge poti je ocena s 5 zvezdicami, ki kaže, kako dobro je vozilo primerno za dolga potovanja. Ocena temelji na dosegu z enim postankom: skupni razdalji, ki jo vozilo lahko prevozi z enim 15-minutnim postankom za polnjenje.

Baterija

Nazivna kapaciteta51.0 kWh
Tip baterijeLitij-ionska
Število celic104
Arhitektura400 V
Garancijsko obdobje7 let
Garancijska kilometrina150,000 km
Uporabna kapaciteta50.8 kWh
Material katodeLFP
Konfiguracija baterijskega sklopa104s1p
Nazivna napetostNi podatkov
OblikaNi podatkov
Ime / referencaNi podatkov

Polnjenje

Doma / na cilju

Polnilni priključekType 2
Položaj priključkaLeva stran - zadaj
Moč polnjenja6.6 kW AC
Čas polnjenja (0->300 km) 9 h 15 min
Hitrost polnjenja33 km/h

Hitro polnjenje

Polnilni priključekCCS
Položaj priključkaLeva stran - zadaj
Največja moč polnjenja87 kW DC
Moč polnjenja (10–80 %)64 kW DC
Čas polnjenja —
Hitrost polnjenja360 km/h
Autocharge podprtDa

Plug & Charge

Plug & Charge podprtNe
Podprt protokolNi relevantno

Predpriprava baterije

Predpriprava možnaDa
Samodejna predpriprava prek navigacijeNe

Zmogljivost

Pospešek 0–100 km/h7.7 s
Največja hitrost160 km/h
Električni doseg300 km
Skupna moč125 kW (170 KM)
Skupni navor250 Nm
Pogonski sklopZadnji pogon

Dvosmerno polnjenje (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L podprtDa
Zunanje vtičnice1 x Type 2 (adapter)
Največja izhodna moč2.2 kW AC
Notranje vtičniceNi relevantno

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H prek AC podprtNe
V2H prek DC podprtNe
Največja izhodna moč prek AC—
Največja izhodna moč prek DC—
Največja izhodna močNi relevantno

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G prek AC podprtNe
V2G prek DC podprtNe
Največja izhodna moč prek AC—
Največja izhodna moč prek DC—
Največja izhodna močNi relevantno

Poraba energije

EVDB realni doseg

Doseg300 km
Emisije CO₂0 g/km
Realna poraba169 Wh/km
Realni ekvivalent goriva1.9 l/100 km

Vrednosti WLTP (TEL – najnižja masa)

Doseg353 km
Emisije CO₂0 g/km
Uradna poraba167 Wh/km
Uradni ekvivalent goriva1.9 l/100 km
Realna poraba144 Wh/km
Realni ekvivalent goriva1.6 l/100 km

Vrednosti WLTP (TEH – najvišja masa)

Doseg350 km
Emisije CO₂0 g/km
Uradna poraba170 Wh/km
Uradni ekvivalent goriva1.9 l/100 km
Realna poraba145 Wh/km
Realni ekvivalent goriva1.6 l/100 km

TEL = Test Energy Low
TEH = Test Energy High
„Uradno“ = uradne številke, ki jih objavi proizvajalec. Uradna poraba in ekvivalent goriva vključujeta izgube pri polnjenju.
„Realno“ = izračunana poraba energije iz baterije za pogon in sisteme vozila.

Realna poraba energije

med 114 in 242 Wh/km
Mestna vožnja – hladno vreme172 Wh/km
Avtocesta – hladno vreme242 Wh/km
Mešana vožnja – hladno vreme203 Wh/km
Mestna vožnja – milo vreme114 Wh/km
Avtocesta – milo vreme185 Wh/km
Mešana vožnja – milo vreme147 Wh/km

Prikaz realne porabe v različnih pogojih. Hladno vreme temelji na -10 °C in uporabi ogrevanja. Zmerno vreme temelji na 23 °C brez obremenitve klimatske naprave. Avtocestne vrednosti predpostavljajo stalno hitrost 110 km/h. Dejanska poraba se razlikuje glede na hitrost, način vožnje, vreme in razmere na poti.

Varnost (Euro NCAP)

Ocena Euro NCAP
5 / 5
Odrasel potnik83%
Otrok potnik80%
Leto2022
Ranljivi udeleženci v prometu75%
Varnostna asistenca78%

Več informacij o varnostni oceni tega vozila: euroncap.com .

Mere in masa

Dolžina4287 mm
Širina1836 mm
Širina z ogledali2060 mm
Višina1504 mm
Medosna razdalja2705 mm
Masa praznega vozila1710 kg
Največja dovoljena masa2083 kg
Največja nosilnost448 kg
Prostornina prtljažnika363 l
Največja prostornina tovora1177 l
Sprednji prtljažnik0 l
Obremenitev strehe0 kg
Vlečna kljuka možnaDa
Vlečna zmogljivost brez zavor500 kg
Vlečna zmogljivost z zavorami500 kg
Največja navpična obremenitev50 kg

Razno

Sedeži5 sedežev
IsofixDa, 2 sedežev
Obračalni krog10.6 m
PlatformaSAIC MSP
Namenska platforma za električne avtomobileDa
Tip karoserijeHatchback
SegmentC - Srednji
Strešne letveNe
Toplotna črpalkaNe
Toplotna črpalka kot serijska opremaNi relevantno

Polnjenje doma in na cilju (0 → 100 %)

Polnjenje je mogoče iz običajne stenske vtičnice ali iz namenske polnilne postaje. Javno AC polnjenje vedno poteka prek polnilne postaje. Hitrost polnjenja vozila je odvisna od polnilne opreme, kabla, priključka in moči vgrajenega polnilnika. Spodnja tabela prikazuje razpoložljive možnosti polnjenja za MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) od prazne do polne baterije.

Norveška

Na Norveškem se uporabljajo tako enofazni kot trifazni AC priključki, pri čemer je trifazno polnjenje pogosto na zasebnih in javnih polnilnih mestih. Spodnja tabela prikazuje možne možnosti polnjenja za MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25), vendar se razpoložljivost lahko razlikuje glede na operaterja polnjenja, namestitev in regijo.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
AC polnilni priključek za MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) (2022-2026) - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Mesto polnjenja Maks. moč Moč Čas Hitrost polnjenja
Običajna vtičnica (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 26 h 12 km/h
1-fazno 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 16 h 15 min 18 km/h
1-fazno 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 9 h 15 min 32 km/h
3-fazno 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 16 h 15 min 18 km/h
3-fazno 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 9 h 15 min 32 km/h

† = Omejeno z vgrajenim polnilnikom; vozilo ne more polniti hitreje od te vrednosti.

Hitro polnjenje (10 → 80 %)

Hitro polnjenje se uporablja na daljših poteh in pri kratkih postankih za polnjenje. Dejanska hitrost je odvisna od moči polnilnika, temperature baterije, stanja napolnjenosti, predpriprave baterije in polnilne krivulje vozila. Spodnja tabela prikazuje tipične možnosti hitrega polnjenja 10–80 % za MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25), kjer so podatki na voljo.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
DC polnilni priključek za MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) (2022-2026) - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Mesto polnjenja Maks. moč Povprečna moč Čas Hitrost polnjenja
CCS (50 kW DC) 46 kW † 44 kW † 51 min 240 km/h
CCS (150 kW DC) 87 kW † 64 kW † 35 min 360 km/h

† = Omejeno z največjo zmogljivostjo DC polnjenja vozila.

Primernost za dolge poti

Primernosti za dolge poti ne določa samo doseg. Hitrost polnjenja je skoraj enako pomembna. Kapaciteta baterije, učinkovitost in zmogljivost hitrega polnjenja skupaj določajo, kako uporaben je električni avtomobil na daljših poteh.

Da bi bila vozila lažje primerljiva, Elbil RADAR uporablja metodo, imenovano „doseg z 1 postankom“. Združuje vozni doseg in zmogljivost polnjenja ter ocenjuje, kako daleč lahko vozilo prevozi z enim 15-minutnim postankom za polnjenje. Rezultat se pretvori v oceno od 0 do 5 zvezdic.

MG MG4 Electric 51 kWh
1.5 / 5
0
1
2
3
4
5
247 km
2 h 15 min
15 min
104 km
57 min
214 km
1 h 57 min
15 min
90 km
49 min
304 km (3 h 1 min)
189 km
1 h 43 min
15 min
80 km
43 min
268 km (2 h 41 min)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Zmerno vreme
351 km Doseg z 1 postankom
Povprečne razmere
304 km Doseg z 1 postankom
Hladno vreme
268 km Doseg z 1 postankom

© 2026 Elbil RADAR. Vse pravice pridržane.

Vsa vsebina na tej spletni strani je zaščitena z avtorskimi pravicami. Uporaba je dovoljena samo z jasno in aktivno povezavo nazaj na vir.

O Elbil RADAR · Kontakt