MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25)
MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25)

Najważniejsze dane

Cena przy premierze w Europie
€34 990
Bateria
50.8 kWh
Rzeczywisty zasięg
od 210 do 445 km
Zużycie energii
169 Wh/km
Napęd
Napęd na tylne koła
Szybkie ładowanie
87 kW
Przyspieszenie
7.7 s
Porównaj tę wersję z innymi modelami samochodów elektrycznych pod względem zasięgu, baterii, ładowania, osiągów i innych parametrów.

Koszty użytkowania

Otwórz pełny kalkulator
Roczny przebieg12 500 km
Długość trasy300 km
Cena energii w domu1,05 zł/kWh
Udział ładowania w domu85%
Cena paliwa6,1 zł/l

Koszt ładowania

miesięcznie
208 zł
rocznie
2 493 zł
na 100 km
19,94 zł
pełne ładowanie w domu
58,67 zł

W tym szac. 10% strat ładowania

Koszt podróży · 300 km

zużyta energia
55,5 kWh
koszt (EV)
84,01 zł
postoje na ładowanie
1
Oszczędność na tej trasie w porównaniu z autem spalinowym
31,28 zł

W porównaniu z autem spalinowym Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150 MHEV Zmień model

oszczędność rocznie
2 311 zł
przez 5 lat
11 556 zł
EV na 100 km
19,94 zł
konkurent na 100 km
38,43 zł
Otwórz pełny kalkulator

Rzeczywisty zasięg

od 210 do 445 km
Jazda miejska – niska temperatura295 km
Autostrada – niska temperatura210 km
Jazda mieszana – niska temperatura250 km
Jazda miejska – łagodna pogoda445 km
Autostrada – łagodna pogoda275 km
Jazda mieszana – łagodna pogoda345 km

Zasięg jest mierzony w różnych warunkach: niska temperatura = -10 °C z ogrzewaniem. Łagodna pogoda = 23 °C z klimatyzacją. Autostrada = stała prędkość 110 km/h. Rzeczywisty zasięg zależy od prędkości, stylu jazdy, pogody i trasy.

Przydatność do długich tras

1.5 / 5
Pierwszy odcinek214 km
Dystans do postoju na ładowanie0 km
Drugi odcinek90 km
Łączny dystans304 km
Czas pierwszego odcinka1 godz. 57 min
Czas ładowania15 min
Czas drugiego odcinka49 min
Całkowity czas3 godz. 1 min

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną analizę .

Przydatność do długich tras to 5-gwiazdkowa ocena pokazująca, jak dobrze pojazd nadaje się do długich podróży. Ocena opiera się na zasięgu z jednym postojem: łącznym dystansie, który pojazd może pokonać z jednym 15-minutowym postojem na ładowanie.

Bateria

Pojemność nominalna51.0 kWh
Typ bateriiLitowo-jonowa
Liczba ogniw104
Architektura400 V
Okres gwarancji7 lat
Przebieg objęty gwarancją150,000 km
Pojemność użytkowa50.8 kWh
Materiał katodyLFP
Konfiguracja pakietu baterii104s1p
Napięcie nominalneBrak danych
FormatBrak danych
Nazwa / referencjaBrak danych

Ładowanie

W domu / w miejscu docelowym

Port ładowaniaTyp 2
Lokalizacja portuLewa strona - tył
Moc ładowania6.6 kW AC
Czas ładowania (0->300 km) 9 godz. 15 min
Prędkość ładowania33 km/h

Szybkie ładowanie

Port ładowaniaCCS
Lokalizacja portuLewa strona - tył
Maksymalna moc ładowania87 kW DC
Moc ładowania (10–80%)64 kW DC
Czas ładowania —
Prędkość ładowania360 km/h
Autocharge obsługiwaneTak

Plug & Charge

Plug & Charge obsługiwaneNie
Obsługiwany protokółNie dotyczy

Wstępne przygotowanie baterii

Wstępne przygotowanie możliweTak
Automatyczne przygotowanie baterii za pomocą nawigacjiNie

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h7.7 s
Prędkość maksymalna160 km/h
Zasięg elektryczny300 km
Moc całkowita125 kW (170 KM)
Całkowity moment obrotowy250 Nm
Układ napędowyNapęd na tylne koła

Ładowanie dwukierunkowe (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L obsługiwaneTak
Gniazda zewnętrzne1 x Typ 2 (adapter)
Maksymalna moc wyjściowa2.2 kW AC
Gniazda wewnętrzneNie dotyczy

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H przez AC obsługiwaneNie
V2H przez DC obsługiwaneNie
Maksymalna moc wyjściowa przez AC—
Maksymalna moc wyjściowa przez DC—
Maksymalna moc wyjściowaNie dotyczy

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G przez AC obsługiwaneNie
V2G przez DC obsługiwaneNie
Maksymalna moc wyjściowa przez AC—
Maksymalna moc wyjściowa przez DC—
Maksymalna moc wyjściowaNie dotyczy

Zużycie energii

Rzeczywisty zasięg EVDB

Zasięg300 km
Emisja CO₂0 g/km
Zużycie rzeczywiste169 Wh/km
Rzeczywisty ekwiwalent paliwa1.9 l/100 km

Wartości WLTP (TEL – najniższa masa)

Zasięg353 km
Emisja CO₂0 g/km
Zużycie homologowane167 Wh/km
Homologowany ekwiwalent paliwa1.9 l/100 km
Zużycie rzeczywiste144 Wh/km
Rzeczywisty ekwiwalent paliwa1.6 l/100 km

Wartości WLTP (TEH – najwyższa masa)

Zasięg350 km
Emisja CO₂0 g/km
Zużycie homologowane170 Wh/km
Homologowany ekwiwalent paliwa1.9 l/100 km
Zużycie rzeczywiste145 Wh/km
Rzeczywisty ekwiwalent paliwa1.6 l/100 km

TEL = Test Energy Low
TEH = Test Energy High
„Homologowane” = oficjalne dane opublikowane przez producenta. Homologowane zużycie i ekwiwalent paliwa obejmują straty ładowania.
„Rzeczywiste” = obliczone zużycie energii z baterii na napęd i systemy pokładowe.

Rzeczywiste zużycie energii

od 114 do 242 Wh/km
Jazda miejska – niska temperatura172 Wh/km
Autostrada – niska temperatura242 Wh/km
Jazda mieszana – niska temperatura203 Wh/km
Jazda miejska – łagodna pogoda114 Wh/km
Autostrada – łagodna pogoda185 Wh/km
Jazda mieszana – łagodna pogoda147 Wh/km

Wskazanie rzeczywistego zużycia w różnych warunkach. Niska temperatura opiera się na -10 °C i użyciu ogrzewania. Łagodna pogoda opiera się na 23 °C bez obciążenia klimatyzacją. Dane autostradowe zakładają stałą prędkość 110 km/h. Rzeczywiste zużycie zależy od prędkości, stylu jazdy, pogody i warunków na trasie.

Bezpieczeństwo (Euro NCAP)

Ocena Euro NCAP
5 / 5
Dorosły pasażer83%
Dziecko80%
Rok2022
Niechronieni uczestnicy ruchu75%
Systemy wspomagania bezpieczeństwa78%

Więcej informacji o ocenie bezpieczeństwa tego pojazdu: euroncap.com .

Wymiary i masa

Długość4287 mm
Szerokość1836 mm
Szerokość z lusterkami2060 mm
Wysokość1504 mm
Rozstaw osi2705 mm
Masa własna1710 kg
Dopuszczalna masa całkowita2083 kg
Maksymalna ładowność448 kg
Pojemność bagażnika363 l
Maksymalna pojemność bagażowa1177 l
Przedni bagażnik0 l
Obciążenie dachu0 kg
Możliwość montażu hakaTak
Uciąg przyczepy bez hamulca500 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem500 kg
Maksymalny nacisk pionowy50 kg

Różne

Miejsca5 miejsc
IsofixTak, 2 miejsc
Średnica zawracania10.6 m
PlatformaSAIC MSP
Dedykowana platforma dla samochodów elektrycznychTak
Typ nadwoziaHatchback
SegmentC - Średni
Relingi dachoweNie
Pompa ciepłaNie
Pompa ciepła w standardzieNie dotyczy

Ładowanie w domu i w miejscu docelowym (0 → 100 %)

Ładowanie może odbywać się ze zwykłego gniazdka ściennego albo z dedykowanej stacji ładowania. Publiczne ładowanie AC zawsze odbywa się przez stację ładowania. To, jak szybko samochód może się ładować, zależy od sprzętu do ładowania, kabla, złącza i mocy ładowarki pokładowej pojazdu. Poniższa tabela pokazuje dostępne opcje ładowania dla MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) od pustej do pełnej baterii.

Norwegia

W Norwegii używa się zarówno jednofazowych, jak i trójfazowych połączeń AC, a ładowanie trójfazowe jest powszechne w prywatnych i publicznych punktach ładowania. Poniższa tabela przedstawia możliwe opcje ładowania dla MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25), ale dostępność może się różnić w zależności od operatora ładowania, instalacji i regionu.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Port ładowania AC dla MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) (2022-2026) - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Punkt ładowania Maks. moc Moc Czas Szybkość ładowania
Zwykłe gniazdko (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 26 godz. 12 km/h
1-fazowe 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 16 godz. 15 min 18 km/h
1-fazowe 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 9 godz. 15 min 32 km/h
3-fazowe 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 16 godz. 15 min 18 km/h
3-fazowe 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 9 godz. 15 min 32 km/h

† = Ograniczone przez pokładową ładowarkę; pojazd nie może ładować szybciej niż ta wartość.

Szybkie ładowanie (10 → 80%)

Szybkie ładowanie jest używane podczas dłuższych podróży i krótkich postojów na ładowanie. Rzeczywista prędkość zależy od mocy ładowarki, temperatury baterii, stanu naładowania, wstępnego przygotowania baterii i krzywej ładowania pojazdu. Poniższa tabela pokazuje typowe opcje szybkiego ładowania 10–80% dla MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25), jeśli dane są dostępne.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
Port ładowania DC dla MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) (2022-2026) - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Punkt ładowania Maks. moc Średnia moc Czas Szybkość ładowania
CCS (50 kW DC) 46 kW † 44 kW † 51 min 240 km/h
CCS (150 kW DC) 87 kW † 64 kW † 35 min 360 km/h

† = Ograniczone przez maksymalną zdolność ładowania DC pojazdu.

Przydatność do długich tras

Przydatność do długich tras nie zależy wyłącznie od zasięgu. Prędkość ładowania jest niemal równie ważna. Pojemność baterii, efektywność i osiągi szybkiego ładowania wspólnie decydują o tym, jak użyteczny jest samochód elektryczny w dłuższych podróżach.

Aby ułatwić porównywanie pojazdów, Elbil RADAR stosuje metodę zwaną „zasięgiem z 1 postojem”. Łączy ona zasięg jazdy i osiągi ładowania oraz szacuje, jak daleko pojazd może przejechać z jednym 15-minutowym postojem na ładowanie. Wynik jest przeliczany na ocenę od 0 do 5 gwiazdek.

MG MG4 Electric 51 kWh
1.5 / 5
0
1
2
3
4
5
247 km
2 godz. 15 min
15 min
104 km
57 min
214 km
1 godz. 57 min
15 min
90 km
49 min
304 km (3 godz. 1 min)
189 km
1 godz. 43 min
15 min
80 km
43 min
268 km (2 godz. 41 min)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Łagodna pogoda
351 km Zasięg z 1 postojem
Średnie warunki
304 km Zasięg z 1 postojem
Niska temperatura
268 km Zasięg z 1 postojem

© 2026 Elbil RADAR. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Cała zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie jest dozwolone wyłącznie z wyraźnym i aktywnym linkiem zwrotnym do źródła.

O Elbil RADAR · Kontakt