MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25)
MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25)

Főbb műszaki adatok

Európai bevezetési ár
€34 990
Akkumulátor
50.8 kWh
Valós hatótáv
210 és 445 km között
Fogyasztás
169 Wh/km
Hajtás
Hátsókerékhajtás
Gyorstöltés
87 kW
Gyorsulás
7.7 s
Hasonlítsd össze ezt a verziót más elektromos autókkal hatótáv, akkumulátor, töltés, menetteljesítmény és egyéb szempontok szerint.

Üzemeltetési költségek

Teljes kalkulátor megnyitása
Éves futásteljesítmény12 000 km
Út hossza300 km
Otthoni villamos energia ára40 Ft/kWh
Otthoni töltés aránya85%
Üzemanyagár590 Ft/l

Töltési költség

havonta
11 010 Ft
évente
132 124 Ft
100 km-re
1 101 Ft
teljes otthoni feltöltés
2 235 Ft

Kb. 10% becsült töltési veszteséggel

Utazási költség · 300 km

felhasznált energia
55,5 kWh
költség (EV)
5 491 Ft
töltési megállók
1
Megtakarítás ezen az úton egy belső égésű autóhoz képest
5 660 Ft

Egy belső égésű autóhoz képest Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150 MHEV Modell váltása

éves megtakarítás
313 916 Ft
5 év alatt
1 569 582 Ft
Elektromos autó 100 km-re
1 101 Ft
vetélytárs 100 km-re
3 717 Ft
Teljes kalkulátor megnyitása

Valós hatótáv

210 és 445 km között
Városi közlekedés – hideg idő295 km
Autópálya – hideg idő210 km
Vegyes használat – hideg idő250 km
Városi közlekedés – enyhe idő445 km
Autópálya – enyhe idő275 km
Vegyes használat – enyhe idő345 km

A hatótávot különböző körülmények között mérik: hideg idő = -10 °C fűtéssel. Enyhe idő = 23 °C klímaberendezéssel. Autópálya = állandó 110 km/h sebesség. A tényleges hatótáv a sebességtől, vezetési stílustól, időjárástól és útvonaltól függően változik.

Alkalmasság hosszú utakra

1.5 / 5
Első szakasz214 km
Távolság a töltési megállóig0 km
Második szakasz90 km
Teljes távolság304 km
Első szakasz ideje1 óra 57 perc
Töltési idő15 perc
Második szakasz ideje49 perc
Teljes idő3 óra 1 perc

Nézd meg a teljes elemzést .

A hosszú utakra való alkalmasság egy 5 csillagos értékelés, amely megmutatja, mennyire alkalmas a jármű hosszú utazásokra. Az értékelés az egy megállásos hatótávon alapul: azon a teljes távolságon, amelyet a jármű egy 15 perces töltési megállóval meg tud tenni.

Akkumulátor

Névleges kapacitás51.0 kWh
AkkumulátortípusLítium-ion
Cellák száma104
Architektúra400 V
Garanciaidő7 év
Garanciális futásteljesítmény150,000 km
Használható kapacitás50.8 kWh
KatódanyagLFP
Akkumulátorcsomag-konfiguráció104s1p
Névleges feszültségNincs adat
KialakításNincs adat
Név / referenciaNincs adat

Töltés

Otthon / úti célnál

TöltőcsatlakozóType 2
Csatlakozó helyeBal oldal - hátul
Töltési teljesítmény6.6 kW AC
Töltési idő (0->300 km) 9 óra 15 perc
Töltési sebesség33 km/h

Gyorstöltés

TöltőcsatlakozóCCS
Csatlakozó helyeBal oldal - hátul
Maximális töltési teljesítmény87 kW DC
Töltési teljesítmény (10–80 %)64 kW DC
Töltési idő —
Töltési sebesség360 km/h
Autocharge támogatottIgen

Plug & Charge

Plug & Charge támogatottNem
Támogatott protokollNem alkalmazható

Akkumulátor előkondicionálása

Előkondicionálás lehetségesIgen
Automatikus előkondicionálás navigációvalNem

Teljesítmény

Gyorsulás 0–100 km/h7.7 mp
Végsebesség160 km/h
Elektromos hatótáv300 km
Összteljesítmény125 kW (170 LE)
Össznyomaték250 Nm
HajtásláncHátsókerékhajtás

Kétirányú töltés (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L támogatottIgen
Külső aljzat(ok)1 x Type 2 (adapter)
Maximális kimeneti teljesítmény2.2 kW AC
Belső aljzat(ok)Nem alkalmazható

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H AC-n keresztül támogatottNem
V2H DC-n keresztül támogatottNem
Maximális kimeneti teljesítmény AC-n keresztül—
Maximális kimeneti teljesítmény DC-n keresztül—
Maximális kimeneti teljesítményNem alkalmazható

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G AC-n keresztül támogatottNem
V2G DC-n keresztül támogatottNem
Maximális kimeneti teljesítmény AC-n keresztül—
Maximális kimeneti teljesítmény DC-n keresztül—
Maximális kimeneti teljesítményNem alkalmazható

Energiafogyasztás

EVDB valós hatótáv

Hatótáv300 km
CO₂-kibocsátás0 g/km
Valós fogyasztás169 Wh/km
Valós üzemanyag-egyenérték1.9 l/100 km

WLTP-értékek (TEL – legalacsonyabb tömeg)

Hatótáv353 km
CO₂-kibocsátás0 g/km
Hivatalos fogyasztás167 Wh/km
Hivatalos üzemanyag-egyenérték1.9 l/100 km
Valós fogyasztás144 Wh/km
Valós üzemanyag-egyenérték1.6 l/100 km

WLTP-értékek (TEH – legmagasabb tömeg)

Hatótáv350 km
CO₂-kibocsátás0 g/km
Hivatalos fogyasztás170 Wh/km
Hivatalos üzemanyag-egyenérték1.9 l/100 km
Valós fogyasztás145 Wh/km
Valós üzemanyag-egyenérték1.6 l/100 km

TEL = Test Energy Low
TEH = Test Energy High
„Hivatalos” = a gyártó által közzétett hivatalos adatok. A hivatalos fogyasztás és az üzemanyag-egyenérték tartalmazza a töltési veszteségeket.
„Valós” = az akkumulátorból számított energiafelhasználás a hajtáshoz és a fedélzeti rendszerekhez.

Valós energiafogyasztás

114 és 242 Wh/km között
Városi közlekedés – hideg idő172 Wh/km
Autópálya – hideg idő242 Wh/km
Vegyes használat – hideg idő203 Wh/km
Városi közlekedés – enyhe idő114 Wh/km
Autópálya – enyhe idő185 Wh/km
Vegyes használat – enyhe idő147 Wh/km

A valós fogyasztás jelzése különböző körülmények között. A hideg idő -10 °C-on és fűtés használatával értendő. Az enyhe idő 23 °C-on, klímaterhelés nélkül értendő. Az autópályás adatok állandó 110 km/h sebességet feltételeznek. A tényleges fogyasztás a sebességtől, vezetési stílustól, időjárástól és útviszonyoktól függően változik.

Biztonság (Euro NCAP)

Euro NCAP értékelés
5 / 5
Felnőtt utas83%
Gyermekutas80%
Év2022
Védtelen közlekedők75%
Biztonsági asszisztens78%

További információk a jármű biztonsági értékeléséről: euroncap.com .

Méretek és tömeg

Hossz4287 mm
Szélesség1836 mm
Szélesség tükrökkel2060 mm
Magasság1504 mm
Tengelytáv2705 mm
Saját tömeg1710 kg
Megengedett össztömeg2083 kg
Maximális hasznos teher448 kg
Csomagtér térfogata363 l
Maximális rakodótér1177 l
Első csomagtér0 l
Tetőterhelés0 kg
Vonóhorog lehetségesIgen
Fékezetlen vontatási kapacitás500 kg
Fékezett vontatási kapacitás500 kg
Maximális függőleges terhelés50 kg

Egyéb

Ülések5 ülés
IsofixIgen, 2 ülés
Fordulókör10.6 m
PlatformSAIC MSP
Kifejezetten elektromos autókhoz fejlesztett platformIgen
KarosszériatípusHatchback
SzegmensC - Középkategória
TetősínekNem
HőszivattyúNem
Hőszivattyú alapfelszereltségkéntNem alkalmazható

Otthoni és úti célnál történő töltés (0 → 100 %)

A töltés történhet hagyományos fali aljzatról vagy dedikált töltőállomásról. A nyilvános AC-töltés mindig töltőállomáson keresztül történik. A jármű töltési sebessége a töltőberendezéstől, a kábeltől, a csatlakozótól és a fedélzeti töltő kapacitásától függ. Az alábbi táblázat a MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) elérhető töltési lehetőségeit mutatja üres akkumulátortól teljes töltöttségig.

Norvégia

Norvégiában egyfázisú és háromfázisú AC-csatlakozásokat is használnak, míg a háromfázisú töltés gyakori a magán- és nyilvános töltőpontokon. Az alábbi táblázat a MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) lehetséges töltési opcióit mutatja, de az elérhetőség a töltőszolgáltatótól, telepítéstől és régiótól függően változhat.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
AC töltőcsatlakozó a MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) (2022-2026) modellhez - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Töltőpont Max. teljesítmény Teljesítmény Idő Töltési sebesség
Fali aljzat (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 26 óra 12 km/h
1-fázisú 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 16 óra 15 perc 18 km/h
1-fázisú 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 9 óra 15 perc 32 km/h
3-fázisú 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 16 óra 15 perc 18 km/h
3-fázisú 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 9 óra 15 perc 32 km/h

† = A fedélzeti töltő korlátozza; a jármű ennél gyorsabban nem tud tölteni.

Gyorstöltés (10 → 80 %)

A gyorstöltést hosszabb utakon és rövid töltési megállóknál használják. A tényleges sebesség a töltő teljesítményétől, az akkumulátor hőmérsékletétől, a töltöttségi szinttől, az akkumulátor előkondicionálásától és a jármű töltési görbéjétől függ. Az alábbi táblázat a MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) tipikus 10–80 %-os gyorstöltési lehetőségeit mutatja, ahol az adatok elérhetők.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
DC töltőcsatlakozó a MG MG4 Electric 51 kWh (MY22-25) (2022-2026) modellhez - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Töltőpont Max. teljesítmény Átl. teljesítmény Idő Töltési sebesség
CCS (50 kW DC) 46 kW † 44 kW † 51 perc 240 km/h
CCS (150 kW DC) 87 kW † 64 kW † 35 perc 360 km/h

† = A jármű maximális DC-töltési képessége korlátozza.

Alkalmasság hosszú utakra

A hosszú utakra való alkalmasságot nem csak a hatótáv határozza meg. A töltési sebesség majdnem ugyanolyan fontos. Az akkumulátorkapacitás, a hatékonyság és a gyorstöltési teljesítmény együtt döntik el, mennyire használható egy elektromos autó hosszabb utakon.

A járművek könnyebb összehasonlítása érdekében az Elbil RADAR az „1 megállásos hatótáv” módszert használja. Ez egyesíti a vezetési hatótávot és a töltési teljesítményt, majd megbecsüli, milyen messzire juthat a jármű egy 15 perces töltési megállóval. Az eredményt 0 és 5 csillag közötti értékeléssé alakítja.

MG MG4 Electric 51 kWh
1.5 / 5
0
1
2
3
4
5
247 km
2 óra 15 perc
15 perc
104 km
57 perc
214 km
1 óra 57 perc
15 perc
90 km
49 perc
304 km (3 óra 1 perc)
189 km
1 óra 43 perc
15 perc
80 km
43 perc
268 km (2 óra 41 perc)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Enyhe időjárás
351 km 1 megállásos hatótáv
Átlagos körülmények
304 km 1 megállásos hatótáv
Hideg időjárás
268 km 1 megállásos hatótáv

© 2026 Elbil RADAR. Minden jog fenntartva.

A weboldal teljes tartalma szerzői jogi védelem alatt áll. Felhasználása csak egyértelmű és aktív, a forrásra mutató hivatkozással engedélyezett.

Az Elbil RADAR-ról · Kapcsolat