MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)
MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)

Klíčové specifikace

Cena při uvedení na evropský trh
€46 990
Baterie
61.7 kWh
Reálný dojezd
mezi 230 a 475 km
Spotřeba
193 Wh/km
Pohon
Pohon všech kol
Rychlonabíjení
142 kW
Zrychlení
3.8 s
Porovnej tuto verzi s dalšími elektromobily podle dojezdu, baterie, nabíjení, výkonu a dalších parametrů.

Související verze

Roční nájezd12 000 km
Délka cesty300 km
Cena elektřiny doma6,5 Kč/kWh
Podíl domácího nabíjení85 %
Cena paliva35 Kč/l

Náklady na nabíjení

měsíčně
1 382 Kč
ročně
16 584 Kč
na 100 km
138 Kč
plné nabití doma
441 Kč

Vč. odhadované ztráty nabíjení 10 %

Náklady na cestu · 300 km

spotřebovaná energie
63,9 kWh
náklady (EV)
556 Kč
zastávky na nabíjení
1
Úspora na této cestě oproti spalovacímu autu
105 Kč

Ve srovnání se spalovacím autem Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150 MHEV Změnit model

úspora za rok
9 876 Kč
za 5 let
49 380 Kč
Elektromobil na 100 km
138 Kč
konkurent na 100 km
220 Kč
Otevřít celou kalkulačku

Reálný dojezd

mezi 230 a 475 km
Městská jízda – chladné počasí325 km
Dálnice – chladné počasí230 km
Smíšená jízda – chladné počasí275 km
Městská jízda – mírné počasí475 km
Dálnice – mírné počasí290 km
Smíšená jízda – mírné počasí365 km

Dojezd se měří za různých podmínek: chladné počasí = -10 °C s vytápěním. Mírné počasí = 23 °C s klimatizací. Dálnice = konstantní rychlost 110 km/h. Skutečný dojezd se liší podle rychlosti, stylu jízdy, počasí a trasy.

Vhodnost pro dlouhé cesty

2 / 5
První úsek231 km
Vzdálenost k nabíjecí zastávce0 km
Druhý úsek127 km
Celková vzdálenost357 km
Čas prvního úseku2 h 6 min
Doba nabíjení15 min
Čas druhého úseku1 h 9 min
Celkový čas3 h 30 min

Zobrazit úplnou analýzu .

Vhodnost pro dlouhé cesty je pětihvězdičkové hodnocení, které ukazuje, jak dobře se vozidlo hodí pro dlouhé cesty. Hodnocení vychází z dojezdu s jednou zastávkou: celkové vzdálenosti, kterou vozidlo ujede s jednou 15minutovou nabíjecí zastávkou.

Baterie

Jmenovitá kapacita64.0 kWh
Typ baterieLithium-iontová
Počet článků104
Architektura400 V
Záruční doba7 let
Záruční nájezd150,000 km
Využitelná kapacita61.7 kWh
Materiál katodyNMC
Konfigurace bateriového packu104s1p
Jmenovité napětíŽádná data
FormátŽádná data
Název / referenceŽádná data

Nabíjení

Doma / v cíli

Nabíjecí portTyp 2
Umístění portuLevá strana - vzadu
Nabíjecí výkon6.6 kW AC
Doba nabíjení (0->320 km) 11 h
Rychlost nabíjení29 km/h

Rychlonabíjení

Nabíjecí portCCS
Umístění portuLevá strana - vzadu
Maximální nabíjecí výkon142 kW DC
Nabíjecí výkon (10–80 %)107 kW DC
Doba nabíjení —
Rychlost nabíjení530 km/h
Autocharge podporovánoAno

Plug & Charge

Plug & Charge podporovánoNe
Podporovaný protokolNeuplatňuje se

Předehřev baterie

Předehřev možnýAno
Automatický předehřev pomocí navigaceNe

Výkon

Zrychlení 0–100 km/h3.8 s
Maximální rychlost200 km/h
Elektrický dojezd320 km
Celkový výkon320 kW (435 k)
Celkový točivý moment600 Nm
Pohonné ústrojíPohon všech kol

Obousměrné nabíjení (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L podporovánoAno
Vnější zásuvky1 x Typ 2 (adaptér)
Maximální výstupní výkon2.2 kW AC
Vnitřní zásuvkyNeuplatňuje se

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H přes AC podporovánoNe
V2H přes DC podporovánoNe
Maximální výstupní výkon přes AC—
Maximální výstupní výkon přes DC—
Maximální výstupní výkonNeuplatňuje se

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G přes AC podporovánoNe
V2G přes DC podporovánoNe
Maximální výstupní výkon přes AC—
Maximální výstupní výkon přes DC—
Maximální výstupní výkonNeuplatňuje se

Spotřeba energie

EVDB reálný dojezd

Dojezd320 km
Emise CO₂0 g/km
Reálná spotřeba193 Wh/km
Reálný ekvivalent paliva2.2 l/100 km

Hodnoty WLTP (TEL – nejnižší hmotnost)

Dojezd419 km
Emise CO₂0 g/km
Homologovaná spotřeba183 Wh/km
Homologovaný ekvivalent paliva2.1 l/100 km
Reálná spotřeba147 Wh/km
Reálný ekvivalent paliva1.7 l/100 km

Hodnoty WLTP (TEH – nejvyšší hmotnost)

Dojezd385 km
Emise CO₂0 g/km
Homologovaná spotřeba190 Wh/km
Homologovaný ekvivalent paliva2.1 l/100 km
Reálná spotřeba160 Wh/km
Reálný ekvivalent paliva1.8 l/100 km

TEL = Test Energy Low
TEH = Test Energy High
„Homologované“ = oficiální údaje zveřejněné výrobcem. Homologovaná spotřeba a palivový ekvivalent zahrnují ztráty při nabíjení.
„Reálné“ = vypočtená spotřeba energie z baterie pro pohon a palubní systémy.

Reálná spotřeba energie

mezi 130 a 268 Wh/km
Městská jízda – chladné počasí190 Wh/km
Dálnice – chladné počasí268 Wh/km
Smíšená jízda – chladné počasí224 Wh/km
Městská jízda – mírné počasí130 Wh/km
Dálnice – mírné počasí213 Wh/km
Smíšená jízda – mírné počasí169 Wh/km

Ukazatel reálné spotřeby za různých podmínek. Chladné počasí vychází z -10 °C a použití topení. Mírné počasí vychází z 23 °C bez zatížení klimatizací. Dálniční hodnoty předpokládají konstantní rychlost 110 km/h. Skutečná spotřeba se liší podle rychlosti, stylu jízdy, počasí a podmínek na trase.

Bezpečnost (Euro NCAP)

Hodnocení Euro NCAP
5 / 5
Dospělý cestující83%
Dítě ve vozidle80%
Rok2022
Zranitelní účastníci silničního provozu75%
Bezpečnostní asistence78%

Více informací o bezpečnostním hodnocení tohoto vozidla: euroncap.com .

Rozměry a hmotnost

Délka4287 mm
Šířka1836 mm
Šířka se zrcátky2060 mm
Výška1516 mm
Rozvor2705 mm
Pohotovostní hmotnost1878 kg
Celková hmotnost vozidla2261 kg
Maximální užitečné zatížení458 kg
Objem zavazadlového prostoru363 l
Maximální objem nákladu1177 l
Přední kufr0 l
Zatížení střechy50 kg
Tažné zařízení možnéAno
Tažná kapacita bez brzd500 kg
Tažná kapacita s brzdami500 kg
Maximální svislé zatížení50 kg

Různé

Sedadla5 míst
IsofixAno, 2 míst
Poloměr otáčení11.7 m
PlatformaSAIC MSP
Specializovaná platforma pro elektromobilyAno
Typ karoserieHatchback
SegmentC - Střední
Střešní ližinyNe
Tepelné čerpadloZávisí na trhu
Tepelné čerpadlo ve standardní výbavěZávisí na trhu

Domácí a cílové nabíjení (0 → 100 %)

Nabíjení lze provádět z běžné zásuvky nebo z vyhrazené nabíjecí stanice. Veřejné AC nabíjení vždy probíhá přes nabíjecí stanici. Rychlost nabíjení vozidla závisí na nabíjecím vybavení, kabelu, konektoru a kapacitě palubní nabíječky. Níže uvedená tabulka ukazuje dostupné možnosti nabíjení pro MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) od prázdné po plnou baterii.

Norsko

V Norsku se používají jednofázová i třífázová AC připojení, přičemž třífázové nabíjení je běžné na soukromých i veřejných nabíjecích místech. Níže uvedená tabulka uvádí možné možnosti nabíjení pro MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25), ale dostupnost se může lišit podle provozovatele nabíjení, instalace a regionu.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Nabíjecí port AC pro MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026) - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Nabíjecí bod Max. výkon Výkon Čas Rychlost nabíjení
Standard 6.6 kW Palubní nabíječka
Běžná zásuvka (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 h 45 min 10 km/h
1-fázové 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 h 45 min 16 km/h
1-fázové 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 h 29 km/h
3-fázové 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 19 h 45 min 16 km/h
3-fázové 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 h 29 km/h
Volitelné 11.0kW Palubní nabíječka *
Běžná zásuvka (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 h 45 min 10 km/h
1-fázové 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 h 45 min 16 km/h
1-fázové 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 10 h 32 km/h
3-fázové 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 6 h 45 min 47 km/h
3-fázové 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 6 h 45 min 47 km/h

† = Omezeno palubní nabíječkou; vozidlo nemůže nabíjet rychleji než touto hodnotou.

Rychlonabíjení (10 → 80 %)

Rychlonabíjení se používá při delších cestách a krátkých nabíjecích zastávkách. Skutečná rychlost závisí na výkonu nabíječky, teplotě baterie, stavu nabití, předehřevu baterie a nabíjecí křivce vozidla. Níže uvedená tabulka ukazuje typické možnosti rychlonabíjení 10–80 % pro MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25), pokud jsou data dostupná.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
Nabíjecí port DC pro MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026) - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Nabíjecí bod Max. výkon Prům. výkon Čas Rychlost nabíjení
CCS (50 kW DC) 50 kW 50 kW 55 min 240 km/h
CCS (150 kW DC) 142 kW † 107 kW † 25 min 530 km/h

† = Omezeno maximální schopností DC nabíjení vozidla.

Vhodnost pro dlouhé cesty

Vhodnost pro dlouhé cesty neurčuje pouze dojezd. Rychlost nabíjení je téměř stejně důležitá. Kapacita baterie, účinnost a výkon rychlonabíjení společně určují, jak užitečný je elektromobil při delších cestách.

Aby bylo porovnávání vozidel jednodušší, používá Elbil RADAR metodu nazvanou „dojezd s 1 zastávkou“. Kombinuje jízdní dojezd a nabíjecí výkon a odhaduje, jak daleko může vozidlo dojet s jednou 15minutovou nabíjecí zastávkou. Výsledek se převádí na hodnocení od 0 do 5 hvězdiček.

MG MG4 Electric XPOWER
2 / 5
0
1
2
3
4
5
261 km
2 h 22 min
15 min
143 km
1 h 18 min
231 km
2 h 6 min
15 min
127 km
1 h 9 min
357 km (3 h 30 min)
207 km
1 h 53 min
15 min
114 km
1 h 2 min
321 km (3 h 10 min)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Mírné počasí
404 km Dojezd s 1 zastávkou
Průměrné podmínky
357 km Dojezd s 1 zastávkou
Chladné počasí
321 km Dojezd s 1 zastávkou

© 2026 Elbil RADAR. Všechna práva vyhrazena.

Veškerý obsah tohoto webu je chráněn autorským právem. Použití je povoleno pouze s jasným a aktivním odkazem zpět na zdroj.

O Elbil RADAR · Kontakt