MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)
MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)

ძირითადი მახასიათებლები

ფასი ევროპაში გაყიდვების დაწყებისას
€46 990
ბატარეა
61.7 kWh
რეალური სვლის მარაგი
230-დან 475 კმ-მდე
მოხმარება
193 Wh/კმ
ამძრავი
სრული ამძრავი
სწრაფი დამუხტვა
142 kW
აჩქარება
3.8 s
შეადარეთ ეს ვერსია სხვა ელექტრომობილებს სვლის მარაგით, ბატარეით, დამუხტვით, წარმადობით და სხვა პარამეტრებით.

დაკავშირებული ვერსიები

ექსპლუატაციის ხარჯები

სრული კალკულატორის გახსნა
წლიური გარბენი12 000 კმ
მოგზაურობის მანძილი300 კმ
სახლის ელექტროენერგიის ფასი0,24 ₾/kWh
სახლში დამუხტვის წილი85%
საწვავის ფასი3,1 ₾/ლ

დამუხტვის ხარჯი

თვეში
63,27 ₾
წელიწადში
759 ₾
100 კმ-ზე
6,33 ₾
სახლში სრულად დამუხტვა
16,29 ₾

დაახლ. 10% დატენვის დანაკარგის ჩათვლით

მგზავრობის ხარჯი · 300 კმ

გამოყენებული ენერგია
63,9 kWh
ხარჯი (EV)
27,53 ₾
დამუხტვის გაჩერებები
1
დანაზოგი ამ მოგზაურობაზე შიდაწვის ძრავიან ავტომობილთან შედარებით
31,06 ₾

შიდაწვის ძრავიან ავტომობილთან შედარებით Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150 MHEV მოდელის შეცვლა

ეკონომია წელიწადში
1 584 ₾
5 წლის განმავლობაში
7 920 ₾
EV 100 კმ-ზე
6,33 ₾
კონკურენტი 100 კმ-ზე
19,53 ₾
სრული კალკულატორის გახსნა

რეალური სვლის მარაგი

230-დან 475 კმ-მდე
ქალაქში მოძრაობა – ცივი ამინდი325 კმ
მაგისტრალზე მოძრაობა – ცივი ამინდი230 კმ
შერეული მოძრაობა – ცივი ამინდი275 კმ
ქალაქში მოძრაობა – რბილი ამინდი475 კმ
მაგისტრალზე მოძრაობა – რბილი ამინდი290 კმ
შერეული მოძრაობა – რბილი ამინდი365 კმ

სვლის მარაგი იზომება სხვადასხვა პირობებში: ცივი ამინდი = -10 °C გათბობით. რბილი ამინდი = 23 °C კლიმატკონტროლით. მაგისტრალი = მუდმივი 110 კმ/სთ. რეალური სვლის მარაგი დამოკიდებულია სიჩქარეზე, მართვის სტილზე, ამინდსა და მარშრუტზე.

გრძელი მგზავრობისთვის ვარგისიანობა

2 / 5
პირველი მონაკვეთი231 კმ
მანძილი დამუხტვის გაჩერებამდე0 კმ
მეორე მონაკვეთი127 კმ
სრული მანძილი357 კმ
პირველი მონაკვეთის დრო2 სთ 6 წთ
დამუხტვის დრო15 წთ
მეორე მონაკვეთის დრო1 სთ 9 წთ
სრული დრო3 სთ 30 წთ

სრული ანალიზისთვის დააწკაპუნეთ აქ .

გრძელი მგზავრობისთვის ვარგისიანობა არის 5-ვარსკვლავიანი შეფასება, რომელიც აჩვენებს, რამდენად შეეფერება ავტომობილი შორ გზებს. შეფასება ეფუძნება ერთგაჩერებიანი სვლის მარაგს: მთლიან მანძილს, რომლის გავლაც ავტომობილს შეუძლია ერთი 15-წუთიანი დამუხტვის გაჩერებით.

ბატარეა

ნომინალური მოცულობა64.0 kWh
ბატარეის ტიპილითიუმ-იონური
უჯრედების რაოდენობა104
არქიტექტურა400 V
გარანტიის პერიოდი7 წელი
გარანტიის გარბენი150,000 კმ
გამოსაყენებელი მოცულობა61.7 kWh
კათოდის მასალაNMC
ბლოკის კონფიგურაცია104s1p
ნომინალური ძაბვამონაცემები არ არის
ფორმ-ფაქტორიმონაცემები არ არის
სახელი / მითითებამონაცემები არ არის

დამუხტვა

სახლი / დანიშნულების ადგილი

დამუხტვის პორტიტიპი 2
პორტის მდებარეობამარცხენა მხარე - უკანა
დამუხტვის სიმძლავრე6.6 kW AC
დამუხტვის დრო (0->320 km) 11 სთ
დამუხტვის სიჩქარე29 კმ/სთ

სწრაფი დამუხტვა

დამუხტვის პორტიCCS
პორტის მდებარეობამარცხენა მხარე - უკანა
მაქს. დამუხტვის სიმძლავრე142 kW DC
დამუხტვის სიმძლავრე (10–80%)107 kW DC
დამუხტვის დრო —
დამუხტვის სიჩქარე530 კმ/სთ
Autocharge მხარდაჭერილიადიახ

Plug & Charge

Plug & Charge მხარდაჭერილიაარა
მხარდაჭერილი პროტოკოლიარ გამოიყენება

ბატარეის წინასწარი მომზადება

წინასწარი მომზადება შესაძლებელიადიახ
ავტომატური წინასწარი მომზადება ნავიგაციის გამოყენებითარა

წარმადობა

აჩქარება 0–100 კმ/სთ3.8 წმ
მაქსიმალური სიჩქარე200 კმ/სთ
ელექტრული სვლის მარაგი320 კმ
სრული სიმძლავრე320 kW (435 PS)
სრული ბრუნვის მომენტი600 Nm
ამძრავი სისტემასრული ამძრავი

ორმხრივი დამუხტვა (V2X / BPT)

V2L ფუნქცია

V2L მხარდაჭერილიადიახ
გარე როზეტები1 x Type 2 (ადაპტერი)
მაქს. გამომავალი სიმძლავრე2.2 kW AC
შიდა როზეტებიარ გამოიყენება

V2H ფუნქცია

V2H AC-ით მხარდაჭერილიაარა
V2H DC-ით მხარდაჭერილიაარა
მაქს. გამომავალი სიმძლავრე AC-ით—
მაქს. გამომავალი სიმძლავრე DC-ით—
მაქს. გამომავალი სიმძლავრეარ გამოიყენება

V2G ფუნქცია

V2G AC-ით მხარდაჭერილიაარა
V2G DC-ით მხარდაჭერილიაარა
მაქს. გამომავალი სიმძლავრე AC-ით—
მაქს. გამომავალი სიმძლავრე DC-ით—
მაქს. გამომავალი სიმძლავრეარ გამოიყენება

ენერგიის მოხმარება

EVDB რეალური სვლის მარაგი

სვლის მარაგი320 კმ
CO₂ გამონაბოლქვი0 გ/კმ
რეალური მოხმარება193 Wh/კმ
რეალური საწვავის ეკვივალენტი2.2 ლ/100 კმ

WLTP მნიშვნელობები (TEL – ყველაზე დაბალი წონა)

სვლის მარაგი419 კმ
CO₂ გამონაბოლქვი0 გ/კმ
ოფიციალური მოხმარება183 Wh/კმ
ოფიციალური საწვავის ეკვივალენტი2.1 ლ/100 კმ
რეალური მოხმარება147 Wh/კმ
რეალური საწვავის ეკვივალენტი1.7 ლ/100 კმ

WLTP მნიშვნელობები (TEH – ყველაზე მაღალი წონა)

სვლის მარაგი385 კმ
CO₂ გამონაბოლქვი0 გ/კმ
ოფიციალური მოხმარება190 Wh/კმ
ოფიციალური საწვავის ეკვივალენტი2.1 ლ/100 კმ
რეალური მოხმარება160 Wh/კმ
რეალური საწვავის ეკვივალენტი1.8 ლ/100 კმ

TEL = დაბალი ტესტური ენერგია
TEH = მაღალი ტესტური ენერგია
„ოფიციალური“ = მწარმოებლის მიერ გამოქვეყნებული ოფიციალური მაჩვენებლები. ოფიციალური მოხმარება და საწვავის ეკვივალენტი მოიცავს დამუხტვის დანაკარგებს.
„რეალური“ = ბატარეიდან გამოთვლილი ენერგიის გამოყენება მოძრაობისა და ბორტსისტემებისთვის.

რეალური ენერგიის მოხმარება

130-დან 268 Wh/კმ-მდე
ქალაქში მოძრაობა – ცივი ამინდი190 Wh/კმ
მაგისტრალზე მოძრაობა – ცივი ამინდი268 Wh/კმ
შერეული მოძრაობა – ცივი ამინდი224 Wh/კმ
ქალაქში მოძრაობა – რბილი ამინდი130 Wh/კმ
მაგისტრალზე მოძრაობა – რბილი ამინდი213 Wh/კმ
შერეული მოძრაობა – რბილი ამინდი169 Wh/კმ

რეალურ პირობებში მოხმარების ინდიკაცია სხვადასხვა გარემოში. ცივი ამინდი ეფუძნება -10 °C-ს და გათბობის გამოყენებას. რბილი ამინდი ეფუძნება 23 °C-ს და კლიმატკონტროლის დატვირთვის არარსებობას. მაგისტრალის მაჩვენებლები გულისხმობს მუდმივ 110 კმ/სთ სიჩქარეს. რეალური მოხმარება დამოკიდებულია სიჩქარეზე, მართვის სტილზე, ამინდსა და მარშრუტის პირობებზე.

უსაფრთხოება (Euro NCAP)

Euro NCAP შეფასება
5 / 5
ზრდასრული მგზავრი83%
ბავშვი მგზავრი80%
წელი2022
დაუცველი საგზაო მომხმარებლები75%
უსაფრთხოების დამხმარე სისტემები78%

მეტი ინფორმაცია ამ ავტომობილის უსაფრთხოების შეფასებაზე: euroncap.com .

ზომები და წონა

სიგრძე4287 მმ
სიგანე1836 მმ
სიგანე სარკეებით2060 მმ
სიმაღლე1516 მმ
ბორბლებს შორის ბაზა2705 მმ
საკუთარი მასა1878 კგ
სრული მასა2261 კგ
მაქსიმალური ტვირთამწეობა458 კგ
საბარგულის მოცულობა363 ლ
საბარგულის მაქს. მოცულობა1177 ლ
წინა საბარგული0 ლ
სახურავის დატვირთვა50 კგ
მისაბმელის კაუჭი შესაძლებელიადიახ
ბუქსირება მუხრუჭის გარეშე500 კგ
ბუქსირება მუხრუჭით500 კგ
მაქს. ვერტიკალური დატვირთვა50 კგ

სხვა

ადგილები5 ადგილი
Isofixდიახ, 2 ადგილი
მობრუნების წრე11.7 მ
პლატფორმაSAIC MSP
სპეციალურად ელექტრომობილისთვის შექმნილი პლატფორმადიახ
ძარის ტიპიHatchback
სეგმენტიC - საშუალო
სახურავის რეილინგებიარა
თბური ტუმბოდამოკიდებულია ბაზარზე
თბური ტუმბო სტანდარტულ აღჭურვილობაშიდამოკიდებულია ბაზარზე

სახლისა და დანიშნულების ადგილის დამუხტვა (0 → 100 %)

დამუხტვა შესაძლებელია ჩვეულებრივი კედლის როზეტიდან ან სპეციალური დამუხტვის სადგურიდან. საჯარო AC დამუხტვა ყოველთვის დამუხტვის სადგურის მეშვეობით ხდება. რამდენად სწრაფად დაიმუხტება ავტომობილი, დამოკიდებულია დამუხტვის მოწყობილობაზე, კაბელზე, კონექტორსა და ავტომობილის ბორტული დამტენის შესაძლებლობაზე. ქვემოთ მოცემული ცხრილი აჩვენებს MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)-ის ხელმისაწვდომ დამუხტვის ვარიანტებს ცარიელიდან სრულ ბატარეამდე.

ნორვეგია

ნორვეგიაში გამოიყენება როგორც ერთფაზიანი, ისე სამფაზიანი AC კავშირები, ხოლო სამფაზიანი დამუხტვა გავრცელებულია კერძო და საჯარო დამუხტვის წერტილებში. ქვემოთ მოცემული ცხრილი აჩვენებს MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)-ის შესაძლო დამუხტვის ვარიანტებს, თუმცა ხელმისაწვდომობა შეიძლება განსხვავდებოდეს ოპერატორის, ინსტალაციისა და რეგიონის მიხედვით.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026)-ის AC დამუხტვის პორტი - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
დამუხტვის წერტილი მაქს. სიმძლავრე სიმძლავრე დრო სიჩქარე
Standard 6.6 kW ბორტული დამტენი
კედლის როზეტი (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 სთ 45 წთ 10 კმ/სთ
1-ფაზა 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 სთ 45 წთ 16 კმ/სთ
1-ფაზა 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 სთ 29 კმ/სთ
3-ფაზა 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 19 სთ 45 წთ 16 კმ/სთ
3-ფაზა 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 სთ 29 კმ/სთ
ოპცია 11.0kW ბორტული დამტენი *
კედლის როზეტი (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 სთ 45 წთ 10 კმ/სთ
1-ფაზა 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 სთ 45 წთ 16 კმ/სთ
1-ფაზა 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 10 სთ 32 კმ/სთ
3-ფაზა 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 6 სთ 45 წთ 47 კმ/სთ
3-ფაზა 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 6 სთ 45 წთ 47 კმ/სთ

† = შეზღუდულია ბორტული დამტენით; ავტომობილი ამაზე სწრაფად ვერ დაიმუხტება.

სწრაფი დამუხტვა (10 → 80 %)

სწრაფი დამუხტვა გამოიყენება გრძელი მგზავრობისას და მოკლე დამუხტვის გაჩერებებისთვის. რეალური სიჩქარე დამოკიდებულია დამტენის სიმძლავრეზე, ბატარეის ტემპერატურაზე, დამუხტვის დონეზე, ბატარეის წინასწარ მომზადებასა და ავტომობილის დამუხტვის მრუდზე. ქვემოთ მოცემული ცხრილი აჩვენებს MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)-ის ტიპურ 10–80 % სწრაფი დამუხტვის ვარიანტებს, სადაც მონაცემები ხელმისაწვდომია.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026)-ის DC დამუხტვის პორტი - Combined Charging System (CCS Combo 2)
დამუხტვის წერტილი მაქს. სიმძლავრე საშ. სიმძლავრე დრო სიჩქარე
CCS (50 kW DC) 50 kW 50 kW 55 წთ 240 კმ/სთ
CCS (150 kW DC) 142 kW † 107 kW † 25 წთ 530 კმ/სთ

† = შეზღუდულია ავტომობილის მაქსიმალური DC დამუხტვის შესაძლებლობით.

გრძელი მგზავრობისთვის ვარგისიანობა

გრძელი მგზავრობისთვის ვარგისიანობა მხოლოდ სვლის მარაგით არ განისაზღვრება. დამუხტვის სიჩქარე თითქმის ისეთივე მნიშვნელოვანია. ბატარეის მოცულობა, ეფექტიანობა და სწრაფი დამუხტვის წარმადობა ერთად განსაზღვრავს, რამდენად გამოსადეგია ელექტრომობილი შორ გზებზე.

ავტომობილების შედარების გასამარტივებლად Elbil RADAR იყენებს მეთოდს, რომელსაც ერთგაჩერებიანი სვლის მარაგი ეწოდება. ის აერთიანებს სვლის მარაგსა და დამუხტვის წარმადობას და აფასებს, რამდენად შორს შეუძლია ავტომობილს წასვლა ერთი 15-წუთიანი დამუხტვის გაჩერებით. შედეგი გარდაიქმნება 0–5 ვარსკვლავიან შეფასებად.

MG MG4 Electric XPOWER
2 / 5
0
1
2
3
4
5
261 km
2 სთ 22 წთ
15 წთ
143 km
1 სთ 18 წთ
231 km
2 სთ 6 წთ
15 წთ
127 km
1 სთ 9 წთ
357 km (3 სთ 30 წთ)
207 km
1 სთ 53 წთ
15 წთ
114 km
1 სთ 2 წთ
321 km (3 სთ 10 წთ)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
რბილი ამინდი
404 km ერთგაჩერებიანი სვლის მარაგი
საშუალო პირობები
357 km ერთგაჩერებიანი სვლის მარაგი
ცივი ამინდი
321 km ერთგაჩერებიანი სვლის მარაგი

© 2026 Elbil RADAR. ყველა უფლება დაცულია.

ამ ვებსაიტზე განთავსებული მთელი შინაარსი დაცულია საავტორო უფლებებით. გამოყენება ნებადართულია მხოლოდ წყაროზე მკაფიო და აქტიური ბმულის მითითებით.

Elbil RADAR-ის შესახებ · კონტაქტი