MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)
MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)

Belangrijkste specificaties

Prijs bij Europese marktintroductie
€46 990
Accu
61.7 kWh
Praktijkactieradius
tussen 230 en 475 km
Verbruik
193 Wh/km
Aandrijving
Vierwielaandrijving
Snelladen
142 kW
Acceleratie
3.8 s
Vergelijk deze versie met andere elektrische modellen op actieradius, accu, laden, prestaties en meer.

Gerelateerde versies

Jaarkilometrage11.000 km
Ritafstand300 km
Stroomprijs thuis€ 0,32/kWh
Aandeel thuisladen85%
Brandstofprijs€ 1,95/l

Laadkosten

per maand
€ 60,76
per jaar
€ 729
per 100 km
€ 6,63
volledig thuis opladen
€ 21,72

Incl. geschat laadverlies van 10%

Kosten van de rit · 300 km

energieverbruik
63,9 kWh
kosten (EV)
€ 26,37
laadstops
1
Besparing op deze rit t.o.v. een auto met verbrandingsmotor
€ 10,48

Vergeleken met een auto met verbrandingsmotor Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150 MHEV Model wijzigen

besparing per jaar
€ 622
over 5 jaar
€ 3.110
EV per 100 km
€ 6,63
concurrent per 100 km
€ 12,29
Volledige calculator openen

Praktijkactieradius

tussen 230 en 475 km
Stadsverkeer – koud weer325 km
Snelweg – koud weer230 km
Gemengd rijden – koud weer275 km
Stadsverkeer – mild weer475 km
Snelweg – mild weer290 km
Gemengd rijden – mild weer365 km

De actieradius wordt gemeten onder verschillende omstandigheden: koud weer = -10 °C met verwarming. Mild weer = 23 °C met klimaatregeling. Snelweg = constante snelheid van 110 km/h. De praktijkactieradius varieert afhankelijk van snelheid, rijstijl, weer en route.

Geschiktheid voor lange ritten

2 / 5
Eerste etappe231 km
Afstand tot laadstop0 km
Tweede etappe127 km
Totale afstand357 km
Tijd eerste etappe2 u 6 min
Laadtijd15 min
Tijd tweede etappe1 u 9 min
Totale tijd3 u 30 min

Bekijk de volledige analyse .

Geschiktheid voor lange ritten is een 5-sterrenbeoordeling die aangeeft hoe goed het voertuig geschikt is voor lange reizen. De beoordeling is gebaseerd op de actieradius met één stop: de totale afstand die het voertuig kan afleggen met één laadstop van 15 minuten.

Accu

Nominale capaciteit64.0 kWh
AccutypeLithium-ion
Aantal cellen104
Architectuur400 V
Garantieperiode7 jaar
Garantie-kilometrage150,000 km
Bruikbare capaciteit61.7 kWh
KathodemateriaalNMC
Accupakketconfiguratie104s1p
Nominale spanningGeen gegevens
VormfactorGeen gegevens
Naam / referentieGeen gegevens

Laden

Thuis / op bestemming

LaadpoortType 2
Locatie laadpoortLinkerzijde - achter
Laadvermogen6.6 kW AC
Laadtijd (0->320 km) 11 u
Laadsnelheid29 km/h

Snelladen

LaadpoortCCS
Locatie laadpoortLinkerzijde - achter
Maximaal laadvermogen142 kW DC
Laadvermogen (10–80%)107 kW DC
Laadtijd —
Laadsnelheid530 km/h
Autocharge ondersteundJa

Plug & Charge

Plug & Charge ondersteundNee
Ondersteund protocolNiet van toepassing

Accupreconditionering

Preconditionering mogelijkJa
Automatische preconditionering via navigatieNee

Prestaties

Acceleratie 0–100 km/h3.8 s
Topsnelheid200 km/h
Elektrische actieradius320 km
Totaal vermogen320 kW (435 pk)
Totaal koppel600 Nm
AandrijflijnVierwielaandrijving

Bidirectioneel laden (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L ondersteundJa
Buitenstopcontact(en)1 x Type 2 (adapter)
Maximaal uitgangsvermogen2.2 kW AC
Binnenstopcontact(en)Niet van toepassing

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H via AC ondersteundNee
V2H via DC ondersteundNee
Maximaal uitgangsvermogen via AC—
Maximaal uitgangsvermogen via DC—
Maximaal uitgangsvermogenNiet van toepassing

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G via AC ondersteundNee
V2G via DC ondersteundNee
Maximaal uitgangsvermogen via AC—
Maximaal uitgangsvermogen via DC—
Maximaal uitgangsvermogenNiet van toepassing

Energieverbruik

EVDB-praktijkactieradius

Actieradius320 km
CO₂-uitstoot0 g/km
Praktijkverbruik193 Wh/km
Reëel brandstofequivalent2.2 l/100 km

WLTP-waarden (TEL – laagste gewicht)

Actieradius419 km
CO₂-uitstoot0 g/km
Opgegeven verbruik183 Wh/km
Opgegeven brandstofequivalent2.1 l/100 km
Praktijkverbruik147 Wh/km
Reëel brandstofequivalent1.7 l/100 km

WLTP-waarden (TEH – hoogste gewicht)

Actieradius385 km
CO₂-uitstoot0 g/km
Opgegeven verbruik190 Wh/km
Opgegeven brandstofequivalent2.1 l/100 km
Praktijkverbruik160 Wh/km
Reëel brandstofequivalent1.8 l/100 km

TEL = Test Energy Low
TEH = Test Energy High
“Opgegeven” = officiële cijfers gepubliceerd door de fabrikant. Opgegeven verbruik en brandstofequivalent omvatten laadverliezen.
“Reëel” = berekend energiegebruik uit de batterij voor aandrijving en boordsystemen.

Praktijkverbruik energie

tussen 130 en 268 Wh/km
Stadsverkeer – koud weer190 Wh/km
Snelweg – koud weer268 Wh/km
Gemengd rijden – koud weer224 Wh/km
Stadsverkeer – mild weer130 Wh/km
Snelweg – mild weer213 Wh/km
Gemengd rijden – mild weer169 Wh/km

Indicatie van reëel verbruik onder verschillende omstandigheden. Koud weer is gebaseerd op -10 °C en gebruik van verwarming. Mild weer is gebaseerd op 23 °C zonder belasting door klimaatregeling. Snelwegcijfers gaan uit van een constante snelheid van 110 km/h. Het werkelijke verbruik varieert afhankelijk van snelheid, rijstijl, weer en routeomstandigheden.

Veiligheid (Euro NCAP)

Euro NCAP-score
5 / 5
Volwassen inzittende83%
Kind-inzittende80%
Jaar2022
Kwetsbare weggebruikers75%
Veiligheidsassistentie78%

Meer informatie over de veiligheidsscore van dit voertuig: euroncap.com .

Afmetingen en gewicht

Lengte4287 mm
Breedte1836 mm
Breedte met spiegels2060 mm
Hoogte1516 mm
Wielbasis2705 mm
Leeggewicht1878 kg
Toegestane maximummassa2261 kg
Maximaal laadvermogen458 kg
Bagageruimte363 l
Maximale laadruimte1177 l
Frunk0 l
Daklast50 kg
Trekhaak mogelijkJa
Ongeremd trekgewicht500 kg
Geremd trekgewicht500 kg
Maximale kogeldruk50 kg

Diversen

Zitplaatsen5 zitplaatsen
IsofixJa, 2 zitplaatsen
Draaicirkel11.7 m
PlatformSAIC MSP
Speciaal platform voor elektrische auto’sJa
CarrosserievormHatchback
SegmentC - Middelgroot
DakrailsNee
WarmtepompAfhankelijk van markt
Warmtepomp als standaarduitrustingAfhankelijk van markt

Thuis- en bestemmingsladen (0 → 100%)

Laden kan via een gewoon stopcontact of via een speciale laadpaal. Publiek AC-laden gebeurt altijd via een laadpaal. Hoe snel de auto kan laden hangt af van de laadapparatuur, kabel, connector en het laadvermogen van de boordlader. De onderstaande tabel toont de beschikbare laadopties voor MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25), van lege tot volle accu.

Noorwegen

In Noorwegen worden zowel eenfasige als driefasige AC-aansluitingen gebruikt, terwijl driefasig laden gebruikelijk is bij private en publieke laadpunten. De onderstaande tabel toont de mogelijke laadopties voor MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25), maar de beschikbaarheid kan variëren per laadoperator, installatie en regio.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
AC-laadpoort voor MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026) - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Laadpunt Max. vermogen Vermogen Tijd Laadsnelheid
Standard 6.6 kW Boordlader
Stopcontact (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 u 45 min 10 km/u
1-fase 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 u 45 min 16 km/u
1-fase 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 u 29 km/u
3-fase 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 19 u 45 min 16 km/u
3-fase 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 u 29 km/u
Optioneel 11.0kW Boordlader *
Stopcontact (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 u 45 min 10 km/u
1-fase 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 u 45 min 16 km/u
1-fase 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 10 u 32 km/u
3-fase 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 6 u 45 min 47 km/u
3-fase 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 6 u 45 min 47 km/u

† = Beperkt door de boordlader; het voertuig kan niet sneller laden dan dit.

Snelladen (10 → 80%)

Snelladen wordt gebruikt voor langere ritten en korte laadstops. De werkelijke snelheid hangt af van het laadvermogen, de batterijtemperatuur, de laadstatus, batterijvoorverwarming en de laadcurve van het voertuig. De onderstaande tabel toont typische 10–80%-snellaadopties voor MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) waar gegevens beschikbaar zijn.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
DC-laadpoort voor MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026) - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Laadpunt Max. vermogen Gem. vermogen Tijd Laadsnelheid
CCS (50 kW DC) 50 kW 50 kW 55 min 240 km/u
CCS (150 kW DC) 142 kW † 107 kW † 25 min 530 km/u

† = Beperkt door de maximale DC-laadcapaciteit van het voertuig.

Geschiktheid voor lange ritten

Geschiktheid voor lange ritten wordt niet alleen bepaald door actieradius. Laadsnelheid is bijna net zo belangrijk. Batterijcapaciteit, efficiëntie en snellaadprestaties bepalen samen hoe bruikbaar een elektrisch voertuig is op langere ritten.

Om voertuigen makkelijker te vergelijken gebruikt Elbil RADAR een methode genaamd “1-stop-actieradius”. Die combineert rijbereik en laadprestaties en schat hoe ver het voertuig kan rijden met één laadstop van 15 minuten. Het resultaat wordt omgezet in een beoordeling van 0 tot 5 sterren.

MG MG4 Electric XPOWER
2 / 5
0
1
2
3
4
5
261 km
2 u 22 min
15 min
143 km
1 u 18 min
231 km
2 u 6 min
15 min
127 km
1 u 9 min
357 km (3 u 30 min)
207 km
1 u 53 min
15 min
114 km
1 u 2 min
321 km (3 u 10 min)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Mild weer
404 km 1-stop-actieradius
Gemiddelde omstandigheden
357 km 1-stop-actieradius
Koud weer
321 km 1-stop-actieradius

© 2026 Elbil RADAR. Alle rechten voorbehouden.

Alle inhoud op deze website is auteursrechtelijk beschermd. Gebruik is alleen toegestaan met een duidelijke en actieve link terug naar de bron.

Over Elbil RADAR · Contact