MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)
MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25)

Spesifikasi utama

Harga ketika dilancarkan di Eropah
€46 990
Bateri
61.7 kWh
Jarak sebenar
antara 230 dan 475 km
Penggunaan tenaga
193 Wh/km
Pacuan
Pacuan semua roda
Pengecasan pantas
142 kW
Pecutan
3.8 s
Bandingkan versi ini dengan model EV lain mengikut jarak pemanduan, bateri, pengecasan, prestasi dan banyak lagi.

Versi berkaitan

Jarak perjalanan tahunan12,000 km
Jarak perjalanan300 km
Tarif elektrik rumahRM 0.31/kWh
Bahagian pengecasan di rumah85%
Harga bahan apiRM 2.05/l

Kos pengecasan

sebulan
RM 81.94
setahun
RM 983
setiap 100 km
RM 8.19
pengecasan penuh di rumah
RM 21.04

Termasuk anggaran kehilangan tenaga 10% semasa pengecasan

Kos perjalanan · 300 km

tenaga digunakan
63.9 kWh
kos (EV)
RM 35.68
hentian mengecas
1
Penjimatan perjalanan ini berbanding kereta dengan enjin pembakaran dalaman
RM 3.06

Berbanding kereta dengan enjin pembakaran dalaman Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150 MHEV Tukar model

penjimatan setahun
RM 567
dalam 5 tahun
RM 2,835
EV setiap 100 km
RM 8.19
pesaing setiap 100 km
RM 12.92
Buka kalkulator penuh

Jarak pemanduan dunia sebenar

antara 230 dan 475 km
Pemanduan bandar – cuaca sejuk325 km
Pemanduan lebuh raya – cuaca sejuk230 km
Pemanduan campuran – cuaca sejuk275 km
Pemanduan bandar – cuaca sederhana475 km
Pemanduan lebuh raya – cuaca sederhana290 km
Pemanduan campuran – cuaca sederhana365 km

Jarak pemanduan diukur dalam keadaan berbeza: cuaca sejuk = -10 °C dengan pemanasan. Cuaca sederhana = 23 °C dengan kawalan iklim. Lebuh raya = kelajuan tetap 110 km/j. Jarak sebenar akan berubah mengikut kelajuan, gaya pemanduan, cuaca dan laluan.

Kesesuaian jarak jauh

2 / 5
Bahagian pertama231 km
Jarak ke hentian pengecasan0 km
Bahagian kedua127 km
Jumlah jarak357 km
Masa bahagian pertama2 jam 6 min
Masa pengecasan15 min
Masa bahagian kedua1 jam 9 min
Jumlah masa3 jam 30 min

Klik di sini untuk analisis penuh .

Kesesuaian jarak jauh ialah penilaian 5 bintang yang menunjukkan sejauh mana kenderaan sesuai untuk perjalanan jauh. Penilaian berdasarkan jarak satu hentian: jumlah jarak yang boleh ditempuh kenderaan dengan satu hentian pengecasan 15 minit.

Bateri

Kapasiti nominal64.0 kWh
Jenis bateriLitium-ion
Bilangan sel104
Seni bina400 V
Tempoh waranti7 tahun
Perbatuan waranti150,000 km
Kapasiti boleh guna61.7 kWh
Bahan katodNMC
Konfigurasi pek104s1p
Voltan nominalTiada data
Faktor bentukTiada data
Nama / rujukanTiada data

Pengecasan

Rumah / destinasi

Port pengecasanJenis 2
Lokasi portSebelah kiri - belakang
Kuasa pengecasan6.6 kW AC
Masa pengecasan (0->320 km) 11 jam
Kelajuan pengecasan29 km/j

Pengecasan pantas

Port pengecasanCCS
Lokasi portSebelah kiri - belakang
Kuasa pengecasan maksimum142 kW DC
Kuasa pengecasan (10–80%)107 kW DC
Masa pengecasan —
Kelajuan pengecasan530 km/j
Autocharge disokongYa

Plug & Charge

Plug & Charge disokongTidak
Protokol disokongTidak berkenaan

Prakondisi bateri

Prakondisi boleh dilakukanYa
Prakondisi automatik menggunakan navigasiTidak

Prestasi

Pecutan 0–100 km/j3.8 saat
Kelajuan tertinggi200 km/j
Jarak elektrik320 km
Jumlah kuasa320 kW (435 PS)
Jumlah tork600 Nm
Sistem pacuanPacuan semua roda

Pengecasan dwihala (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L disokongYa
Soket luar1 x Type 2 (penyesuai)
Kuasa output maksimum2.2 kW AC
Soket dalamTidak berkenaan

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H melalui AC disokongTidak
V2H melalui DC disokongTidak
Kuasa output maksimum melalui AC—
Kuasa output maksimum melalui DC—
Kuasa output maksimumTidak berkenaan

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G melalui AC disokongTidak
V2G melalui DC disokongTidak
Kuasa output maksimum melalui AC—
Kuasa output maksimum melalui DC—
Kuasa output maksimumTidak berkenaan

Penggunaan tenaga

Jarak sebenar EVDB

Jarak320 km
Emisi CO₂0 g/km
Penggunaan sebenar193 Wh/km
Setara bahan api sebenar2.2 l/100 km

Nilai WLTP (TEL – berat terendah)

Jarak419 km
Emisi CO₂0 g/km
Penggunaan rasmi183 Wh/km
Setara bahan api rasmi2.1 l/100 km
Penggunaan sebenar147 Wh/km
Setara bahan api sebenar1.7 l/100 km

Nilai WLTP (TEH – berat tertinggi)

Jarak385 km
Emisi CO₂0 g/km
Penggunaan rasmi190 Wh/km
Setara bahan api rasmi2.1 l/100 km
Penggunaan sebenar160 Wh/km
Setara bahan api sebenar1.8 l/100 km

TEL = Test Energy Low\nTEH = Test Energy High\n“Rated” = angka rasmi yang diterbitkan oleh pengeluar. Penggunaan rasmi dan kesetaraan bahan api termasuk kehilangan semasa pengecasan.\n“Real” = penggunaan tenaga yang dikira daripada bateri untuk pacuan dan sistem dalam kenderaan.

Penggunaan tenaga dunia sebenar

antara 130 dan 268 Wh/km
Pemanduan bandar – cuaca sejuk190 Wh/km
Pemanduan lebuh raya – cuaca sejuk268 Wh/km
Pemanduan campuran – cuaca sejuk224 Wh/km
Pemanduan bandar – cuaca sederhana130 Wh/km
Pemanduan lebuh raya – cuaca sederhana213 Wh/km
Pemanduan campuran – cuaca sederhana169 Wh/km

Petunjuk penggunaan sebenar dalam keadaan berbeza. Cuaca sejuk berdasarkan -10 °C dan penggunaan pemanasan. Cuaca sederhana berdasarkan 23 °C dan tanpa beban kawalan iklim. Angka lebuh raya mengandaikan kelajuan tetap 110 km/j. Penggunaan sebenar berubah mengikut kelajuan, gaya pemanduan, cuaca dan keadaan laluan.

Keselamatan (Euro NCAP)

Penilaian Euro NCAP
5 / 5
Penumpang dewasa83%
Penumpang kanak-kanak80%
Tahun2022
Pengguna jalan raya rentan75%
Bantuan keselamatan78%

Maklumat lanjut tentang penilaian keselamatan kenderaan ini: euroncap.com .

Dimensi dan berat

Panjang4287 mm
Lebar1836 mm
Lebar dengan cermin2060 mm
Tinggi1516 mm
Jarak roda2705 mm
Berat kosong1878 kg
Berat kasar kenderaan2261 kg
Muatan maksimum458 kg
Isi padu kargo363 L
Isi padu kargo maksimum1177 L
But depan0 L
Beban bumbung50 kg
Cangkuk tunda boleh dipasangYa
Kapasiti tunda tanpa brek500 kg
Kapasiti tunda dengan brek500 kg
Beban menegak maksimum50 kg

Lain-lain

Tempat duduk5 tempat duduk
IsofixYa, 2 tempat duduk
Bulatan pusingan11.7 m
Platform kenderaanSAIC MSP
Platform EV khususYa
Gaya badanHatchback
SegmenC - Sederhana
Rel bumbungTidak
Pam habaBergantung pada pasaran
Pam haba sebagai kelengkapan standardBergantung pada pasaran

Pengecasan rumah dan destinasi (0 → 100 %)

Pengecasan boleh dilakukan daripada soket dinding biasa atau stesen pengecasan khusus. Pengecasan AC awam sentiasa dilakukan melalui stesen pengecasan. Seberapa cepat kenderaan boleh dicas bergantung pada peralatan pengecasan, kabel, penyambung dan kapasiti pengecas atas kenderaan. Jadual di bawah menunjukkan pilihan pengecasan yang tersedia untuk MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) daripada bateri kosong hingga penuh.

Norway / Norway

Di Norway, sambungan AC satu fasa dan tiga fasa digunakan, manakala pengecasan tiga fasa biasa di titik pengecasan persendirian dan awam. Jadual di bawah menyenaraikan pilihan pengecasan yang mungkin untuk MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25), tetapi ketersediaan boleh berbeza mengikut pengendali pengecasan, pemasangan dan rantau.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Port pengecasan AC untuk MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026) - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Titik pengecasan Kuasa maks. Kuasa Masa Kelajuan
Standard 6.6 kW Pengecas atas kenderaan
Soket dinding (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 jam 45 min 10 km/j
1 fasa 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 jam 45 min 16 km/j
1 fasa 32A (7.4 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 jam 29 km/j
3 fasa 16A (11 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW † 19 jam 45 min 16 km/j
3 fasa 32A (22 kW) 230V / 1x29A 6.6 kW † 11 jam 29 km/j
Pilihan 11.0kW Pengecas atas kenderaan *
Soket dinding (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 31 jam 45 min 10 km/j
1 fasa 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 19 jam 45 min 16 km/j
1 fasa 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 10 jam 32 km/j
3 fasa 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 6 jam 45 min 47 km/j
3 fasa 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 6 jam 45 min 47 km/j

† = Terhad oleh pengecas atas kenderaan; kenderaan tidak boleh mengecas lebih pantas daripada ini.

Pengecasan pantas (10 → 80 %)

Pengecasan pantas digunakan untuk perjalanan lebih jauh dan hentian pengecasan singkat. Kelajuan sebenar bergantung pada kuasa pengecas, suhu bateri, tahap cas, prakondisi bateri dan lengkung pengecasan kenderaan. Jadual di bawah menunjukkan pilihan pengecasan pantas 10–80 % biasa untuk MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) jika data tersedia.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
Port pengecasan DC untuk MG MG4 Electric XPOWER (MY23-25) (2023-2026) - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Titik pengecasan Kuasa maks. Kuasa purata Masa Kelajuan
CCS (50 kW DC) 50 kW 50 kW 55 min 240 km/j
CCS (150 kW DC) 142 kW † 107 kW † 25 min 530 km/j

† = Terhad oleh keupayaan pengecasan DC maksimum kenderaan.

Kesesuaian jarak jauh

Kesesuaian jarak jauh tidak ditentukan oleh jarak sahaja. Kelajuan pengecasan hampir sama penting. Kapasiti bateri, kecekapan dan prestasi pengecasan pantas bersama-sama menentukan sejauh mana kenderaan elektrik berguna untuk perjalanan jauh.

Untuk memudahkan perbandingan kenderaan, Elbil RADAR menggunakan kaedah yang dipanggil “1-stop range”. Ia menggabungkan jarak pemanduan dan prestasi pengecasan serta menganggarkan sejauh mana kenderaan boleh bergerak dengan satu hentian pengecasan 15 minit. Keputusan ditukar kepada penilaian 0–5 bintang.

MG MG4 Electric XPOWER
2 / 5
0
1
2
3
4
5
261 km
2 jam 22 min
15 min
143 km
1 jam 18 min
231 km
2 jam 6 min
15 min
127 km
1 jam 9 min
357 km (3 jam 30 min)
207 km
1 jam 53 min
15 min
114 km
1 jam 2 min
321 km (3 jam 10 min)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Cuaca sederhana
404 km Jarak 1 hentian
Keadaan purata
357 km Jarak 1 hentian
Cuaca sejuk
321 km Jarak 1 hentian

© 2026 Elbil RADAR. Semua hak terpelihara.

Semua kandungan di laman web ini dilindungi hak cipta. Penggunaan hanya dibenarkan dengan pautan yang jelas dan aktif kembali kepada sumber.

Tentang Elbil RADAR · Hubungi