Volvo EX60 P6 (MY27)
Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27) Volvo EX60 P6 (MY27)

Հիմնական բնութագրեր

Գինը Եվրոպայում վաճառքի մեկնարկի պահին
€62 990
Մարտկոց
80 kWh
Իրական ընթացքի պաշար
325-ից 660 կմ միջակայքում
Սպառում
176 Wh/կմ
Քարշակ
Հետևի քարշակ
Արագ լիցքավորում
320 kW
Արագացում
5.9 s
Համեմատեք այս տարբերակը այլ EV մոդելների հետ ըստ ընթացքի պաշարի, մարտկոցի, լիցքավորման, արտադրողականության և այլ ցուցանիշների։

Շահագործման ծախսեր

Բացել ամբողջական հաշվիչը
Տարեկան վազք12 000 կմ
Ուղևորության երկարությունը300 կմ
Տնային էլեկտրաէներգիայի գին48 ֏/kWh
Տնային լիցքավորման բաժին85%
Վառելիքի գին480 ֏/լ

Լիցքավորման արժեք

ամսական
10 377 ֏
տարեկան
124 518 ֏
100 կմ-ի համար
1 038 ֏
տանը ամբողջական լիցքավորում
4 224 ֏

Ներառյալ մոտ 10% լիցքավորման կորուստ

Ուղևորության արժեք · 300 կմ

օգտագործված էներգիա
57 kWh
արժեք (EV)
3 010 ֏
լիցքավորման կանգառներ
0
Խնայողություն այս ուղևորության համար՝ ներքին այրման շարժիչով մեքենայի համեմատ
9 950 ֏

Ներքին այրման շարժիչով մեքենայի համեմատ Volvo XC60 B5 AWD MHEV Փոխել մոդելը

տարեկան խնայողություն
393 882 ֏
5 տարվա ընթացքում
1 969 410 ֏
EV 100 կմ-ի համար
1 038 ֏
մրցակից 100 կմ-ի համար
4 320 ֏
Բացել ամբողջական հաշվիչը

Իրական ընթացքի պաշար

325-ից 660 կմ միջակայքում
Քաղաքային վարում – ցուրտ եղանակ440 կմ
Մայրուղային վարում – ցուրտ եղանակ325 կմ
Խառը վարում – ցուրտ եղանակ380 կմ
Քաղաքային վարում – մեղմ եղանակ660 կմ
Մայրուղային վարում – մեղմ եղանակ420 կմ
Խառը վարում – մեղմ եղանակ520 կմ

Ընթացքի պաշարը չափվում է տարբեր պայմաններում. ցուրտ եղանակ = -10 °C՝ ջեռուցմամբ։ Մեղմ եղանակ = 23 °C՝ կլիմատ-կոնտրոլով։ Մայրուղի = հաստատուն 110 կմ/ժ։ Իրական ընթացքի պաշարը կախված է արագությունից, վարելու ոճից, եղանակից և երթուղուց։

Հարմարություն երկար ճանապարհների համար

3.5 / 5
Առաջին հատված330 կմ
Մինչև լիցքավորման կանգառի հեռավորություն0 կմ
Երկրորդ հատված231 կմ
Ընդհանուր հեռավորություն562 կմ
Առաջին հատվածի ժամանակ3 ժ 0 րոպե
Լիցքավորման ժամանակ15 րոպե
Երկրորդ հատվածի ժամանակ2 ժ 6 րոպե
Ընդհանուր ժամանակ5 ժ 21 րոպե

Սեղմեք այստեղ ամբողջական վերլուծության համար .

Երկար ճանապարհների համար հարմարությունը 5-աստղանի գնահատական է, որը ցույց է տալիս, թե որքան լավ է մեքենան համապատասխանում երկար ուղևորություններին։ Գնահատումը հիմնված է մեկ կանգառով ընթացքի պաշարի վրա՝ այն ընդհանուր հեռավորության վրա, որը մեքենան կարող է անցնել մեկ 15-րոպեանոց լիցքավորման կանգառով։

Մարտկոց

Նոմինալ տարողություն83.0 kWh
Մարտկոցի տեսակԼիթիում-իոնային
Բջիջների քանակՏվյալներ չկան
Ճարտարապետություն800 V
Երաշխիքային ժամկետ8 տարի
Երաշխիքային վազք160,000 կմ
Օգտագործելի տարողություն80.0 kWh
Կաթոդի նյութNMC
Փաթեթի կոնֆիգուրացիաՏվյալներ չկան
Նոմինալ լարումՏվյալներ չկան
ՁևաչափՊրիզմատիկ
Անուն / հղումՏվյալներ չկան

Լիցքավորում

Տուն / նշանակման վայր

Լիցքավորման պորտՏիպ 2
Պորտի տեղակայումՁախ կողմ - հետևի
Լիցքավորման հզորություն22 kW AC
Լիցքավորման ժամանակ (0->455 km) 4 ժ 30 րոպե
Լիցքավորման արագություն100 կմ/ժ

Արագ լիցքավորում

Լիցքավորման պորտCCS
Պորտի տեղակայումՁախ կողմ - հետևի
Առավելագույն լիցքավորման հզորություն320 kW DC
Լիցքավորման հզորություն (10–80%)190 kW DC
Լիցքավորման ժամանակ —
Լիցքավորման արագություն1000 կմ/ժ
Autocharge-ը աջակցվում էԱյո

Plug & Charge

Plug & Charge-ը աջակցվում էԱյո
Աջակցվող արձանագրությունISO 15118-2

Մարտկոցի նախապատրաստում

Նախապատրաստումը հնարավոր էԱյո
Ավտոմատ նախապատրաստում նավիգացիայի միջոցովԱյո

Արտադրողականություն

Արագացում 0–100 կմ/ժ5.9 վ
Առավելագույն արագություն180 կմ/ժ
Էլեկտրական ընթացքի պաշար455 կմ
Ընդհանուր հզորություն275 kW (374 PS)
Ընդհանուր ոլորող մոմենտ480 Nm
Քարշային համակարգՀետևի քարշակ

Երկկողմանի լիցքավորում (V2X / BPT)

V2L գործառույթ

V2L-ը աջակցվում էԱյո
Արտաքին վարդակներ1 x Type 2 (ադապտեր)
Առավելագույն ելքային հզորությունՏվյալներ չկան
Ներքին վարդակներՏվյալներ չկան

V2H գործառույթ

V2H-ը AC-ով աջակցվում էԱյո
V2H-ը DC-ով աջակցվում էՀայտարարված է
Առավելագույն ելքային հզորություն AC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն DC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն11 kW AC

V2G գործառույթ

V2G-ը AC-ով աջակցվում էԱյո
V2G-ը DC-ով աջակցվում էՀայտարարված է
Առավելագույն ելքային հզորություն AC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն DC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն11 kW AC

Էներգիայի սպառում

EVDB իրական ընթացքի պաշար

Ընթացքի պաշար455 կմ
CO₂ արտանետումներ0 գ/կմ
Իրական սպառում176 Wh/կմ
Իրական վառելիքային համարժեք2.0 լ/100 կմ

WLTP արժեքներ

Ընթացքի պաշար620 կմ
CO₂ արտանետումներ0 գ/կմ
Պաշտոնական սպառում147 Wh/կմ
Պաշտոնական վառելիքային համարժեք1.7 լ/100 կմ
Իրական սպառում129 Wh/կմ
Իրական վառելիքային համարժեք1.4 լ/100 կմ

«Պաշտոնական» = արտադրողի հրապարակած պաշտոնական ցուցանիշներ։ Պաշտոնական սպառումը և վառելիքային համարժեքը ներառում են լիցքավորման կորուստները։
«Իրական» = մարտկոցից հաշվարկված էներգիայի օգտագործում շարժման և բորտային համակարգերի համար։

Իրական էներգիայի սպառում

121-ից 246 Wh/կմ միջակայքում
Քաղաքային վարում – ցուրտ եղանակ182 Wh/կմ
Մայրուղային վարում – ցուրտ եղանակ246 Wh/կմ
Խառը վարում – ցուրտ եղանակ211 Wh/կմ
Քաղաքային վարում – մեղմ եղանակ121 Wh/կմ
Մայրուղային վարում – մեղմ եղանակ190 Wh/կմ
Խառը վարում – մեղմ եղանակ154 Wh/կմ

Իրական սպառման ցուցում տարբեր պայմաններում։ Ցուրտ եղանակը հիմնված է -10 °C-ի և ջեռուցման օգտագործման վրա։ Մեղմ եղանակը հիմնված է 23 °C-ի և կլիմատ-կոնտրոլի բեռի բացակայության վրա։ Մայրուղային ցուցանիշները ենթադրում են հաստատուն 110 կմ/ժ արագություն։ Իրական սպառումը կախված է արագությունից, վարելու ոճից, եղանակից և երթուղու պայմաններից։

Չափեր և քաշ

Երկարություն4803 մմ
Լայնություն1899 մմ
Լայնություն հայելիներով2067 մմ
Բարձրություն1635 մմ
Անիվային բազա2970 մմ
Սեփական զանգված2190 կգ
Լիակշիռ զանգված2650 կգ
Առավելագույն օգտակար բեռ535 կգ
Բեռնատարածքի ծավալ523 լ
Առավելագույն բեռնատարածքի ծավալ1674 լ
Առջևի բեռնախցիկ52 լ
Տանիքի բեռ100 կգ
Քարշակման կեռիկը հնարավոր էԱյո
Քարշակում առանց արգելակների750 կգ
Քարշակում արգելակներով2000 կգ
Առավելագույն ուղղահայաց բեռ100 կգ

Այլ

Նստատեղեր5 նստատեղ
IsofixԱյո, 2 նստատեղ
Շրջադարձի շրջան11.3 մ
ՊլատֆորմVolvo SPA3
Հատուկ EV պլատֆորմԱյո
Թափքի տեսակSUV
ՍեգմենտJD - Մեծ
Տանիքի ռելսերՈչ
Ջերմային պոմպԱյո
Ջերմային պոմպը որպես ստանդարտ սարքավորումԱյո

Տնային և նշանակման վայրի լիցքավորում (0 → 100 %)

Լիցքավորումը կարող է կատարվել սովորական պատի վարդակից կամ հատուկ լիցքավորման կայանից։ Հանրային AC լիցքավորումը միշտ կատարվում է լիցքավորման կայանի միջոցով։ Մեքենայի լիցքավորման արագությունը կախված է լիցքավորման սարքավորումից, մալուխից, միակցիչից և մեքենայի բորտային լիցքավորիչի հնարավորությունից։ Ստորև բերված աղյուսակը ցույց է տալիս Volvo EX60 P6 (MY27)-ի հասանելի լիցքավորման տարբերակները դատարկից մինչև լի մարտկոց։

Նորվեգիա

Նորվեգիայում օգտագործվում են ինչպես միաֆազ, այնպես էլ եռաֆազ AC միացումներ, իսկ եռաֆազ լիցքավորումը տարածված է մասնավոր և հանրային լիցքավորման կետերում։ Ստորև բերված աղյուսակում նշված են Volvo EX60 P6 (MY27)-ի հնարավոր լիցքավորման տարբերակները, սակայն հասանելիությունը կարող է տարբեր լինել ըստ օպերատորի, տեղադրման և տարածաշրջանի։

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Volvo EX60 P6 (MY27) (2026)-ի AC լիցքավորման պորտ - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Լիցքավորման կետ Առավելագույն հզորություն Հզորություն Ժամանակ Արագություն
Պատի վարդակ (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 41 ժ 11 կմ/ժ
1-ֆազ 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 25 ժ 30 րոպե 18 կմ/ժ
1-ֆազ 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 12 ժ 45 րոպե 36 կմ/ժ
3-ֆազ 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 8 ժ 45 րոպե 52 կմ/ժ
3-ֆազ 32A (22 kW) 400V / 3x32A 22 kW † 4 ժ 15 րոպե 100 կմ/ժ

† = սահմանափակված է բորտային լիցքավորիչով. մեքենան չի կարող դրանից արագ լիցքավորվել։

Արագ լիցքավորում (10 → 80 %)

Արագ լիցքավորումը օգտագործվում է երկար ճանապարհների և կարճ լիցքավորման կանգառների համար։ Իրական արագությունը կախված է լիցքավորիչի հզորությունից, մարտկոցի ջերմաստիճանից, լիցքավորման մակարդակից, մարտկոցի նախապատրաստումից և մեքենայի լիցքավորման կորից։ Ստորև բերված աղյուսակը ցույց է տալիս Volvo EX60 P6 (MY27)-ի տիպիկ 10–80 % արագ լիցքավորման տարբերակները, երբ տվյալները հասանելի են։

Combined Charging System (CCS Combo 2)
Volvo EX60 P6 (MY27) (2026)-ի DC լիցքավորման պորտ - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Լիցքավորման կետ Առավելագույն հզորություն Միջին հզորություն Ժամանակ Արագություն
CCS (50 kW DC) 50 kW 50 kW 71 րոպե 260 կմ/ժ
CCS (150 kW DC) 150 kW 120 kW † 29 րոպե 650 կմ/ժ
CCS (350 kW DC) 320 kW † 190 kW † 19 րոպե 1000 կմ/ժ
CCS (500 kW DC) 320 kW † 190 kW † 19 րոպե 1000 կմ/ժ

† = սահմանափակված է մեքենայի առավելագույն DC լիցքավորման հնարավորությամբ։

Հարմարություն երկար ճանապարհների համար

Երկար ճանապարհների համար հարմարությունը չի որոշվում միայն ընթացքի պաշարով։ Լիցքավորման արագությունը գրեթե նույնքան կարևոր է։ Մարտկոցի տարողությունը, արդյունավետությունը և արագ լիցքավորման արտադրողականությունը միասին որոշում են, թե որքան օգտակար է էլեկտրական մեքենան երկար ուղևորությունների ժամանակ։

Մեքենաները համեմատելը հեշտացնելու համար Elbil RADAR-ը օգտագործում է մեթոդ, որը կոչվում է մեկ կանգառով ընթացքի պաշար։ Այն համադրում է ընթացքի պաշարը և լիցքավորման արտադրողականությունը և գնահատում է, թե որքան հեռու կարող է մեքենան գնալ մեկ 15-րոպեանոց լիցքավորման կանգառով։ Արդյունքը վերածվում է 0–5 աստղանի գնահատականի։

Volvo EX60 P6
3.5 / 5
0
1
2
3
4
5
379 km
3 ժ 27 րոպե
15 րոպե
265 km
2 ժ 25 րոպե
330 km
3 ժ 0 րոպե
15 րոպե
231 km
2 ժ 6 րոպե
562 km (5 ժ 21 րոպե)
293 km
2 ժ 40 րոպե
15 րոպե
205 km
1 ժ 52 րոպե
498 km (4 ժ 47 րոպե)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Մեղմ եղանակ
644 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար
Միջին պայմաններ
562 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար
Ցուրտ եղանակ
498 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար

© 2026 Elbil RADAR. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են։

Այս կայքի ամբողջ բովանդակությունը պաշտպանված է հեղինակային իրավունքով։ Օգտագործումը թույլատրվում է միայն աղբյուրին հստակ և ակտիվ հղում տալու դեպքում։

Elbil RADAR-ի մասին · Կապ