Hongqi E-HS9 99 kWh
Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh Hongqi E-HS9 99 kWh

Najważniejsze dane

Cena przy premierze w Europie
€79 995
Bateria
90 kWh
Rzeczywisty zasięg
od 265 do 540 km
Zużycie energii
243 Wh/km
Napęd
Napęd na wszystkie koła
Szybkie ładowanie
140 kW
Przyspieszenie
4.9 s
Porównaj tę wersję z innymi modelami samochodów elektrycznych pod względem zasięgu, baterii, ładowania, osiągów i innych parametrów.

Koszty użytkowania

Otwórz pełny kalkulator
Roczny przebieg12 500 km
Długość trasy300 km
Cena energii w domu1,05 zł/kWh
Udział ładowania w domu85%
Cena paliwa6,1 zł/l

Koszt ładowania

miesięcznie
307 zł
rocznie
3 680 zł
na 100 km
29,44 zł
pełne ładowanie w domu
104 zł

W tym szac. 10% strat ładowania

Koszt podróży · 300 km

zużyta energia
81,9 kWh
koszt (EV)
108 zł
postoje na ładowanie
1
Oszczędność na tej trasie w porównaniu z autem spalinowym
98,98 zł

W porównaniu z autem spalinowym Mercedes-Benz GLS GLS 450 4MATIC MHEV Zmień model

oszczędność rocznie
4 936 zł
przez 5 lat
24 681 zł
EV na 100 km
29,44 zł
konkurent na 100 km
68,93 zł
Otwórz pełny kalkulator

Rzeczywisty zasięg

od 265 do 540 km
Jazda miejska – niska temperatura385 km
Autostrada – niska temperatura265 km
Jazda mieszana – niska temperatura320 km
Jazda miejska – łagodna pogoda540 km
Autostrada – łagodna pogoda330 km
Jazda mieszana – łagodna pogoda415 km

Zasięg jest mierzony w różnych warunkach: niska temperatura = -10 °C z ogrzewaniem. Łagodna pogoda = 23 °C z klimatyzacją. Autostrada = stała prędkość 110 km/h. Rzeczywisty zasięg zależy od prędkości, stylu jazdy, pogody i trasy.

Przydatność do długich tras

2 / 5
Pierwszy odcinek264 km
Dystans do postoju na ładowanie0 km
Drugi odcinek103 km
Łączny dystans367 km
Czas pierwszego odcinka2 godz. 24 min
Czas ładowania15 min
Czas drugiego odcinka56 min
Całkowity czas3 godz. 35 min

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną analizę .

Przydatność do długich tras to 5-gwiazdkowa ocena pokazująca, jak dobrze pojazd nadaje się do długich podróży. Ocena opiera się na zasięgu z jednym postojem: łącznym dystansie, który pojazd może pokonać z jednym 15-minutowym postojem na ładowanie.

Bateria

Pojemność nominalna99.0 kWh
Typ bateriiLitowo-jonowa
Liczba ogniwBrak danych
Architektura400 V
Okres gwarancji8 lat
Przebieg objęty gwarancją160,000 km
Pojemność użytkowa90.0 kWh
Materiał katodyNMC
Konfiguracja pakietu bateriiBrak danych
Napięcie nominalne410 V
FormatBrak danych
Nazwa / referencjaBrak danych

Ładowanie

W domu / w miejscu docelowym

Port ładowaniaTyp 2
Lokalizacja portuPrawa strona - tył
Moc ładowania11 kW AC
Czas ładowania (0->370 km) 9 godz. 45 min
Prędkość ładowania38 km/h

Szybkie ładowanie

Port ładowaniaCCS
Lokalizacja portuPrawa strona - tył
Maksymalna moc ładowania140 kW DC
Moc ładowania (10–80%)112 kW DC
Czas ładowania —
Prędkość ładowania430 km/h
Autocharge obsługiwaneTak

Plug & Charge

Plug & Charge obsługiwaneNie
Obsługiwany protokółNie dotyczy

Wstępne przygotowanie baterii

Wstępne przygotowanie możliweNie
Automatyczne przygotowanie baterii za pomocą nawigacjiNie

Osiągi

Przyspieszenie 0–100 km/h4.9 s
Prędkość maksymalna200 km/h
Zasięg elektryczny370 km
Moc całkowita405 kW (551 KM)
Całkowity moment obrotowy750 Nm
Układ napędowyNapęd na wszystkie koła

Ładowanie dwukierunkowe (V2X / BPT)

Vehicle-to-Load (V2L)

V2L obsługiwaneNie
Gniazda zewnętrzneNie dotyczy
Maksymalna moc wyjściowaNie dotyczy
Gniazda wewnętrzneNie dotyczy

Vehicle-to-Home (V2H)

V2H przez AC obsługiwaneNie
V2H przez DC obsługiwaneNie
Maksymalna moc wyjściowa przez AC—
Maksymalna moc wyjściowa przez DC—
Maksymalna moc wyjściowaNie dotyczy

Vehicle-to-Grid (V2G)

V2G przez AC obsługiwaneNie
V2G przez DC obsługiwaneNie
Maksymalna moc wyjściowa przez AC—
Maksymalna moc wyjściowa przez DC—
Maksymalna moc wyjściowaNie dotyczy

Zużycie energii

Rzeczywisty zasięg EVDB

Zasięg370 km
Emisja CO₂0 g/km
Zużycie rzeczywiste243 Wh/km
Rzeczywisty ekwiwalent paliwa2.7 l/100 km

Wartości WLTP

Zasięg465 km
Emisja CO₂0 g/km
Zużycie homologowane220 Wh/km
Homologowany ekwiwalent paliwa2.5 l/100 km
Zużycie rzeczywiste194 Wh/km
Rzeczywisty ekwiwalent paliwa2.2 l/100 km

„Homologowane” = oficjalne dane opublikowane przez producenta. Homologowane zużycie i ekwiwalent paliwa obejmują straty ładowania.
„Rzeczywiste” = obliczone zużycie energii z baterii na napęd i systemy pokładowe.

Rzeczywiste zużycie energii

od 167 do 340 Wh/km
Jazda miejska – niska temperatura234 Wh/km
Autostrada – niska temperatura340 Wh/km
Jazda mieszana – niska temperatura281 Wh/km
Jazda miejska – łagodna pogoda167 Wh/km
Autostrada – łagodna pogoda273 Wh/km
Jazda mieszana – łagodna pogoda217 Wh/km

Wskazanie rzeczywistego zużycia w różnych warunkach. Niska temperatura opiera się na -10 °C i użyciu ogrzewania. Łagodna pogoda opiera się na 23 °C bez obciążenia klimatyzacją. Dane autostradowe zakładają stałą prędkość 110 km/h. Rzeczywiste zużycie zależy od prędkości, stylu jazdy, pogody i warunków na trasie.

Bezpieczeństwo (Euro NCAP)

Ocena Euro NCAP
5 / 5
Dorosły pasażer82%
Dziecko87%
Rok2025
Niechronieni uczestnicy ruchu73%
Systemy wspomagania bezpieczeństwa82%

Więcej informacji o ocenie bezpieczeństwa tego pojazdu: euroncap.com .

Wymiary i masa

Długość5209 mm
Szerokość2010 mm
Szerokość z lusterkamiBrak danych
Wysokość1731 mm
Rozstaw osi3110 mm
Masa własna2705 kg
Dopuszczalna masa całkowita3180 kg
Maksymalna ładowność550 kg
Pojemność bagażnika438 l
Maksymalna pojemność bagażowa1814 l
Przedni bagażnikBrak danych
Obciążenie dachu75 kg
Możliwość montażu hakaTak
Uciąg przyczepy bez hamulca750 kg
Uciąg przyczepy z hamulcem1500 kg
Maksymalny nacisk pionowyBrak danych

Test masy wykonany przez Bjørn Nyland

Zmierzona masa2780 kg
Masa na przedniej osi1300 kg
Masa na tylnej osi1480 kg
Rozkład masy (przód/tył)47% / 53%

Różne

Miejsca5 miejsc
IsofixBrak danych
Średnica zawracaniaBrak danych
PlatformaBrak danych
Dedykowana platforma dla samochodów elektrycznychNie
Typ nadwoziaSUV
SegmentJF - Luksusowy
Relingi dachoweTak
Pompa ciepłaBrak danych
Pompa ciepła w standardzieBrak danych

Ładowanie w domu i w miejscu docelowym (0 → 100 %)

Ładowanie może odbywać się ze zwykłego gniazdka ściennego albo z dedykowanej stacji ładowania. Publiczne ładowanie AC zawsze odbywa się przez stację ładowania. To, jak szybko samochód może się ładować, zależy od sprzętu do ładowania, kabla, złącza i mocy ładowarki pokładowej pojazdu. Poniższa tabela pokazuje dostępne opcje ładowania dla Hongqi E-HS9 99 kWh od pustej do pełnej baterii.

Norwegia

W Norwegii używa się zarówno jednofazowych, jak i trójfazowych połączeń AC, a ładowanie trójfazowe jest powszechne w prywatnych i publicznych punktach ładowania. Poniższa tabela przedstawia możliwe opcje ładowania dla Hongqi E-HS9 99 kWh, ale dostępność może się różnić w zależności od operatora ładowania, instalacji i regionu.

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Port ładowania AC dla Hongqi E-HS9 99 kWh (2022-2026) - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Punkt ładowania Maks. moc Moc Czas Szybkość ładowania
Zwykłe gniazdko (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 46 godz. 15 min 8 km/h
1-fazowe 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 28 godz. 45 min 13 km/h
1-fazowe 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 14 godz. 30 min 26 km/h
3-fazowe 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 9 godz. 45 min 38 km/h
3-fazowe 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 9 godz. 45 min 38 km/h

† = Ograniczone przez pokładową ładowarkę; pojazd nie może ładować szybciej niż ta wartość.

Szybkie ładowanie (10 → 80%)

Szybkie ładowanie jest używane podczas dłuższych podróży i krótkich postojów na ładowanie. Rzeczywista prędkość zależy od mocy ładowarki, temperatury baterii, stanu naładowania, wstępnego przygotowania baterii i krzywej ładowania pojazdu. Poniższa tabela pokazuje typowe opcje szybkiego ładowania 10–80% dla Hongqi E-HS9 99 kWh, jeśli dane są dostępne.

Combined Charging System (CCS Combo 2)
Port ładowania DC dla Hongqi E-HS9 99 kWh (2022-2026) - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Punkt ładowania Maks. moc Średnia moc Czas Szybkość ładowania
CCS (50 kW DC) 50 kW 45 kW † 88 min 170 km/h
CCS (150 kW DC) 140 kW † 112 kW † 36 min 430 km/h
CCS (350 kW DC) 140 kW † 112 kW † 36 min 430 km/h
CCS (500 kW DC) 140 kW † 112 kW † 36 min 430 km/h

† = Ograniczone przez maksymalną zdolność ładowania DC pojazdu.

Przydatność do długich tras

Przydatność do długich tras nie zależy wyłącznie od zasięgu. Prędkość ładowania jest niemal równie ważna. Pojemność baterii, efektywność i osiągi szybkiego ładowania wspólnie decydują o tym, jak użyteczny jest samochód elektryczny w dłuższych podróżach.

Aby ułatwić porównywanie pojazdów, Elbil RADAR stosuje metodę zwaną „zasięgiem z 1 postojem”. Łączy ona zasięg jazdy i osiągi ładowania oraz szacuje, jak daleko pojazd może przejechać z jednym 15-minutowym postojem na ładowanie. Wynik jest przeliczany na ocenę od 0 do 5 gwiazdek.

Hongqi E-HS9 99 kWh
2 / 5
0
1
2
3
4
5
297 km
2 godz. 42 min
15 min
116 km
1 godz. 3 min
264 km
2 godz. 24 min
15 min
103 km
56 min
367 km (3 godz. 35 min)
238 km
2 godz. 10 min
15 min
93 km
51 min
331 km (3 godz. 16 min)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Łagodna pogoda
412 km Zasięg z 1 postojem
Średnie warunki
367 km Zasięg z 1 postojem
Niska temperatura
331 km Zasięg z 1 postojem

© 2026 Elbil RADAR. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Cała zawartość tej strony internetowej jest chroniona prawem autorskim. Wykorzystanie jest dozwolone wyłącznie z wyraźnym i aktywnym linkiem zwrotnym do źródła.

O Elbil RADAR · Kontakt