XPENG L03 AWD Performance
XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance XPENG L03 AWD Performance

Հիմնական բնութագրեր

Գինը Եվրոպայում վաճառքի մեկնարկի պահին
€41 600
Մարտկոց
69.5 kWh
Իրական ընթացքի պաշար
280-ից 560 կմ միջակայքում
Սպառում
178 Wh/կմ
Քարշակ
Լիաքարշակ
Արագ լիցքավորում
236 kW
Արագացում
4.5 s
Համեմատեք այս տարբերակը այլ EV մոդելների հետ ըստ ընթացքի պաշարի, մարտկոցի, լիցքավորման, արտադրողականության և այլ ցուցանիշների։

Շահագործման ծախսեր

Բացել ամբողջական հաշվիչը
Տարեկան վազք12 000 կմ
Ուղևորության երկարությունը300 կմ
Տնային էլեկտրաէներգիայի գին48 ֏/kWh
Տնային լիցքավորման բաժին85%
Վառելիքի գին480 ֏/լ

Լիցքավորման արժեք

ամսական
10 511 ֏
տարեկան
126 135 ֏
100 կմ-ի համար
1 051 ֏
տանը ամբողջական լիցքավորում
3 670 ֏

Ներառյալ մոտ 10% լիցքավորման կորուստ

Ուղևորության արժեք · 300 կմ

օգտագործված էներգիա
57,9 kWh
արժեք (EV)
3 282 ֏
լիցքավորման կանգառներ
1
Խնայողություն այս ուղևորության համար՝ ներքին այրման շարժիչով մեքենայի համեմատ
8 238 ֏

Ներքին այրման շարժիչով մեքենայի համեմատ Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 150 Փոխել մոդելը

տարեկան խնայողություն
334 664 ֏
5 տարվա ընթացքում
1 673 322 ֏
EV 100 կմ-ի համար
1 051 ֏
մրցակից 100 կմ-ի համար
3 840 ֏
Բացել ամբողջական հաշվիչը

Իրական ընթացքի պաշար

280-ից 560 կմ միջակայքում
Քաղաքային վարում – ցուրտ եղանակ375 կմ
Մայրուղային վարում – ցուրտ եղանակ280 կմ
Խառը վարում – ցուրտ եղանակ325 կմ
Քաղաքային վարում – մեղմ եղանակ560 կմ
Մայրուղային վարում – մեղմ եղանակ360 կմ
Խառը վարում – մեղմ եղանակ445 կմ

Ընթացքի պաշարը չափվում է տարբեր պայմաններում. ցուրտ եղանակ = -10 °C՝ ջեռուցմամբ։ Մեղմ եղանակ = 23 °C՝ կլիմատ-կոնտրոլով։ Մայրուղի = հաստատուն 110 կմ/ժ։ Իրական ընթացքի պաշարը կախված է արագությունից, վարելու ոճից, եղանակից և երթուղուց։

Հարմարություն երկար ճանապարհների համար

3 / 5
Առաջին հատված284 կմ
Մինչև լիցքավորման կանգառի հեռավորություն0 կմ
Երկրորդ հատված188 կմ
Ընդհանուր հեռավորություն472 կմ
Առաջին հատվածի ժամանակ2 ժ 35 րոպե
Լիցքավորման ժամանակ15 րոպե
Երկրորդ հատվածի ժամանակ1 ժ 43 րոպե
Ընդհանուր ժամանակ4 ժ 33 րոպե

Սեղմեք այստեղ ամբողջական վերլուծության համար .

Երկար ճանապարհների համար հարմարությունը 5-աստղանի գնահատական է, որը ցույց է տալիս, թե որքան լավ է մեքենան համապատասխանում երկար ուղևորություններին։ Գնահատումը հիմնված է մեկ կանգառով ընթացքի պաշարի վրա՝ այն ընդհանուր հեռավորության վրա, որը մեքենան կարող է անցնել մեկ 15-րոպեանոց լիցքավորման կանգառով։

Մարտկոց

Նոմինալ տարողություն71.2 kWh
Մարտկոցի տեսակԼիթիում-իոնային
Բջիջների քանակՏվյալներ չկան
Ճարտարապետություն400 V
Երաշխիքային ժամկետ8 տարի
Երաշխիքային վազք160,000 կմ
Օգտագործելի տարողություն69.5 kWh
Կաթոդի նյութLFP
Փաթեթի կոնֆիգուրացիաՏվյալներ չկան
Նոմինալ լարումՏվյալներ չկան
ՁևաչափՏվյալներ չկան
Անուն / հղումՏվյալներ չկան

Լիցքավորում

Տուն / նշանակման վայր

Լիցքավորման պորտՏիպ 2
Պորտի տեղակայումԱջ կողմ - հետևի
Լիցքավորման հզորություն11 kW AC
Լիցքավորման ժամանակ (0->390 km) 7 ժ 30 րոպե
Լիցքավորման արագություն52 կմ/ժ

Արագ լիցքավորում

Լիցքավորման պորտCCS
Պորտի տեղակայումԱջ կողմ - հետևի
Առավելագույն լիցքավորման հզորություն236 kW DC
Լիցքավորման հզորություն (10–80%)150 kW DC
Լիցքավորման ժամանակ —
Լիցքավորման արագություն810 կմ/ժ
Autocharge-ը աջակցվում էՏվյալներ չկան

Plug & Charge

Plug & Charge-ը աջակցվում էՈչ
Աջակցվող արձանագրությունԿիրառելի չէ

Մարտկոցի նախապատրաստում

Նախապատրաստումը հնարավոր էՏվյալներ չկան
Ավտոմատ նախապատրաստում նավիգացիայի միջոցովՏվյալներ չկան

Արտադրողականություն

Արագացում 0–100 կմ/ժ4.5 վ
Առավելագույն արագություն180 կմ/ժ
Էլեկտրական ընթացքի պաշար390 կմ
Ընդհանուր հզորություն285 kW (387 PS)
Ընդհանուր ոլորող մոմենտ431 Nm
Քարշային համակարգԼիաքարշակ

Երկկողմանի լիցքավորում (V2X / BPT)

V2L գործառույթ

V2L-ը աջակցվում էԱյո
Արտաքին վարդակներ1 x Type 2 (ադապտեր)
Առավելագույն ելքային հզորությունՏվյալներ չկան
Ներքին վարդակներՏվյալներ չկան

V2H գործառույթ

V2H-ը AC-ով աջակցվում էՈչ
V2H-ը DC-ով աջակցվում էՈչ
Առավելագույն ելքային հզորություն AC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն DC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորությունԿիրառելի չէ

V2G գործառույթ

V2G-ը AC-ով աջակցվում էՈչ
V2G-ը DC-ով աջակցվում էՈչ
Առավելագույն ելքային հզորություն AC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորություն DC-ով—
Առավելագույն ելքային հզորությունԿիրառելի չէ

Էներգիայի սպառում

EVDB իրական ընթացքի պաշար

Ընթացքի պաշար390 կմ
CO₂ արտանետումներ0 գ/կմ
Իրական սպառում178 Wh/կմ
Իրական վառելիքային համարժեք2.0 լ/100 կմ

WLTP արժեքներ

Ընթացքի պաշար440 կմ
CO₂ արտանետումներ0 գ/կմ
Պաշտոնական սպառում184 Wh/կմ
Պաշտոնական վառելիքային համարժեք2.1 լ/100 կմ
Իրական սպառում158 Wh/կմ
Իրական վառելիքային համարժեք1.8 լ/100 կմ

«Պաշտոնական» = արտադրողի հրապարակած պաշտոնական ցուցանիշներ։ Պաշտոնական սպառումը և վառելիքային համարժեքը ներառում են լիցքավորման կորուստները։
«Իրական» = մարտկոցից հաշվարկված էներգիայի օգտագործում շարժման և բորտային համակարգերի համար։

Իրական էներգիայի սպառում

124-ից 248 Wh/կմ միջակայքում
Քաղաքային վարում – ցուրտ եղանակ185 Wh/կմ
Մայրուղային վարում – ցուրտ եղանակ248 Wh/կմ
Խառը վարում – ցուրտ եղանակ214 Wh/կմ
Քաղաքային վարում – մեղմ եղանակ124 Wh/կմ
Մայրուղային վարում – մեղմ եղանակ193 Wh/կմ
Խառը վարում – մեղմ եղանակ156 Wh/կմ

Իրական սպառման ցուցում տարբեր պայմաններում։ Ցուրտ եղանակը հիմնված է -10 °C-ի և ջեռուցման օգտագործման վրա։ Մեղմ եղանակը հիմնված է 23 °C-ի և կլիմատ-կոնտրոլի բեռի բացակայության վրա։ Մայրուղային ցուցանիշները ենթադրում են հաստատուն 110 կմ/ժ արագություն։ Իրական սպառումը կախված է արագությունից, վարելու ոճից, եղանակից և երթուղու պայմաններից։

Չափեր և քաշ

Երկարություն4650 մմ
Լայնություն1920 մմ
Լայնություն հայելիներովՏվյալներ չկան
Բարձրություն1600 մմ
Անիվային բազա2850 մմ
Սեփական զանգված2115 կգ
Լիակշիռ զանգված2115 կգ
Առավելագույն օգտակար բեռ75 կգ
Բեռնատարածքի ծավալ367 լ
Առավելագույն բեռնատարածքի ծավալՏվյալներ չկան
Առջևի բեռնախցիկ44 լ
Տանիքի բեռ75 կգ
Քարշակման կեռիկը հնարավոր էԱյո
Քարշակում առանց արգելակների750 կգ
Քարշակում արգելակներով1500 կգ
Առավելագույն ուղղահայաց բեռՏվյալներ չկան

Այլ

Նստատեղեր5 նստատեղ
IsofixԱյո, 2 նստատեղ
Շրջադարձի շրջան10.5 մ
ՊլատֆորմՏվյալներ չկան
Հատուկ EV պլատֆորմՏվյալներ չկան
Թափքի տեսակSUV
ՍեգմենտJD - Մեծ
Տանիքի ռելսերՈչ
Ջերմային պոմպԱյո
Ջերմային պոմպը որպես ստանդարտ սարքավորումԱյո

Տնային և նշանակման վայրի լիցքավորում (0 → 100 %)

Լիցքավորումը կարող է կատարվել սովորական պատի վարդակից կամ հատուկ լիցքավորման կայանից։ Հանրային AC լիցքավորումը միշտ կատարվում է լիցքավորման կայանի միջոցով։ Մեքենայի լիցքավորման արագությունը կախված է լիցքավորման սարքավորումից, մալուխից, միակցիչից և մեքենայի բորտային լիցքավորիչի հնարավորությունից։ Ստորև բերված աղյուսակը ցույց է տալիս XPENG L03 AWD Performance-ի հասանելի լիցքավորման տարբերակները դատարկից մինչև լի մարտկոց։

Նորվեգիա

Նորվեգիայում օգտագործվում են ինչպես միաֆազ, այնպես էլ եռաֆազ AC միացումներ, իսկ եռաֆազ լիցքավորումը տարածված է մասնավոր և հանրային լիցքավորման կետերում։ Ստորև բերված աղյուսակում նշված են XPENG L03 AWD Performance-ի հնարավոր լիցքավորման տարբերակները, սակայն հասանելիությունը կարող է տարբեր լինել ըստ օպերատորի, տեղադրման և տարածաշրջանի։

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
XPENG L03 AWD Performance (2026)-ի AC լիցքավորման պորտ - Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Լիցքավորման կետ Առավելագույն հզորություն Հզորություն Ժամանակ Արագություն
Պատի վարդակ (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 35 ժ 45 րոպե 11 կմ/ժ
1-ֆազ 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 22 ժ 15 րոպե 18 կմ/ժ
1-ֆազ 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 11 ժ 15 րոպե 35 կմ/ժ
3-ֆազ 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 7 ժ 30 րոպե 52 կմ/ժ
3-ֆազ 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 7 ժ 30 րոպե 52 կմ/ժ

† = սահմանափակված է բորտային լիցքավորիչով. մեքենան չի կարող դրանից արագ լիցքավորվել։

Արագ լիցքավորում (10 → 80 %)

Արագ լիցքավորումը օգտագործվում է երկար ճանապարհների և կարճ լիցքավորման կանգառների համար։ Իրական արագությունը կախված է լիցքավորիչի հզորությունից, մարտկոցի ջերմաստիճանից, լիցքավորման մակարդակից, մարտկոցի նախապատրաստումից և մեքենայի լիցքավորման կորից։ Ստորև բերված աղյուսակը ցույց է տալիս XPENG L03 AWD Performance-ի տիպիկ 10–80 % արագ լիցքավորման տարբերակները, երբ տվյալները հասանելի են։

Combined Charging System (CCS Combo 2)
XPENG L03 AWD Performance (2026)-ի DC լիցքավորման պորտ - Combined Charging System (CCS Combo 2)
Լիցքավորման կետ Առավելագույն հզորություն Միջին հզորություն Ժամանակ Արագություն
CCS (50 kW DC) 50 kW 50 kW 61 րոպե 260 կմ/ժ
CCS (150 kW DC) 150 kW 115 kW † 27 րոպե 600 կմ/ժ
CCS (350 kW DC) 236 kW † 150 kW † 20 րոպե 810 կմ/ժ
CCS (500 kW DC) 236 kW † 150 kW † 20 րոպե 810 կմ/ժ

† = սահմանափակված է մեքենայի առավելագույն DC լիցքավորման հնարավորությամբ։

Հարմարություն երկար ճանապարհների համար

Երկար ճանապարհների համար հարմարությունը չի որոշվում միայն ընթացքի պաշարով։ Լիցքավորման արագությունը գրեթե նույնքան կարևոր է։ Մարտկոցի տարողությունը, արդյունավետությունը և արագ լիցքավորման արտադրողականությունը միասին որոշում են, թե որքան օգտակար է էլեկտրական մեքենան երկար ուղևորությունների ժամանակ։

Մեքենաները համեմատելը հեշտացնելու համար Elbil RADAR-ը օգտագործում է մեթոդ, որը կոչվում է մեկ կանգառով ընթացքի պաշար։ Այն համադրում է ընթացքի պաշարը և լիցքավորման արտադրողականությունը և գնահատում է, թե որքան հեռու կարող է մեքենան գնալ մեկ 15-րոպեանոց լիցքավորման կանգառով։ Արդյունքը վերածվում է 0–5 աստղանի գնահատականի։

XPENG L03 AWD Performance
3 / 5
0
1
2
3
4
5
324 km
2 ժ 57 րոպե
15 րոպե
215 km
1 ժ 57 րոպե
284 km
2 ժ 35 րոպե
15 րոպե
188 km
1 ժ 43 րոպե
472 km (4 ժ 33 րոպե)
252 km
2 ժ 18 րոպե
15 րոպե
168 km
1 ժ 31 րոպե
420 km (4 ժ 4 րոպե)
0 km
100
200
300
400
500
600
700
800
Մեղմ եղանակ
539 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար
Միջին պայմաններ
472 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար
Ցուրտ եղանակ
420 km Մեկ կանգառով ընթացքի պաշար

© 2026 Elbil RADAR. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են։

Այս կայքի ամբողջ բովանդակությունը պաշտպանված է հեղինակային իրավունքով։ Օգտագործումը թույլատրվում է միայն աղբյուրին հստակ և ակտիվ հղում տալու դեպքում։

Elbil RADAR-ի մասին · Կապ